Z našeho blogu

Ledové stěny a ledopády v ČR: Kam vyrazit?

Ledolezení čili lezení v ledu je název sportu, při kterém se leze na ledové útvary – zmrzlé vodopády, ledopády, skalní útesy pokryté ledovou vrstvou. Česko není zrovna ledopádovou velmocí jako například tradiční alpské státy, avšak nalezneme zde několik lokalit, kam se dá na ledy vyrazit. Najdeme u nás jak ledy přírodní, tak uměle vytvořené (ledové stěny). Ledová stěna je uměle vytvořený ledopád, uznávaný Českým horolezeckým svazem jako cvičný terén sloužící k nácviku ledového lezení. 

31. 1. 2023, Magdalena Štanglerová, Radoslav Groh

Ledové stěny a ledopády v ČR: Kam vyrazit?

Jak se chovat při bouřce v přírodě a na horách

Příroda a její úkazy mohou nabývat mnoha podob. Většina z nich nás může esteticky uspokojovat, obohacovat novými životními zkušenostmi. Mezi ty méně příjemné jevy patří bouřky. Hromy a blesky nejspíše nepatří mezi věci, které bychom chtěli zkoumat z bezprostřední blízkosti. A to ani nehovoříme o tom, že může jít nejen o naši dobrou outdoorovou pověst, ale i o život! Štěstí přeje připraveným a obezřetným, jak se tedy chovat za bouřky?

27. 1. 2023, Lukáš Vavrda

Jak se chovat při bouřce v přírodě a na horách

Čím a na čem vařit? Vybíráme nejlepší vařiče – I. Dřívkáče a liháče

Oheň byl a je dobrým sluhou člověka už odpradávna. Již naši evoluční prapředkové radostně poskakovali kolem naoranžovělých plamenů opékajíce voňavou mamutí kýtu. A oheň – i když ve své poněkud krotší podobě – zůstává radostí všech outdoorových nadšenců dodnes. A zatímco prapředci kromě plápolajícího větvoví neměli moc na výběr, my máme dnes možnosti volby vskutku obrovské.

23. 1. 2023, Michal Sladký

Čím a na čem vařit? Vybíráme nejlepší vařiče – I. Dřívkáče a liháče