I´D S

Brzdy Petzl

100%

  • Sleva 7 %
  • Doprava zdarma

5 454 Kč
5 072 Kč

Vaše sleva 382 Kč (7 %)

Západka na pohyblivé bočnici zabraňuje pádu prostředku při práci v laně. Víceúčelová rukojeť slouží k odblokování lana a kontrolu rychlosti slanění stiskem volného konce lana rukou. Díky tlačítku na rukojeti je nyní snadnější pohyb po vodorovné nebo mírně se svažující ploše. Rukojeť je velice praktická i při pracovním polohování. Pojistka proti panice se aktivuje jestliže uživatel zatlačí na rukojeť příliš velkou silou: otočná vačka se uvolní, automaticky zablokuje lano a zastaví sestup.

 

Vačka zabezpečená proti případné chybě snižuje riziko nehody způsobené nesprávnou instalací prostředku na lano. Tvar vačky je navržen tak, aby zlepšil průchod lana při slaňování. Otočná vačka usnadňuje dobírání lana, zařízení lze také použít při vytahování břemen a pro krátké výstupy po laně (ve spojení se stupačkou FOOTPRO a blokantem ASCENSION).

  • certifikace CE EN 341 třída A
  • certifikace CE EN 12841 třída C
  • certifikace NFPA 1983 Light use

Parametry I´D S

Značka: Petzl
Certifikace: EN 12841 C, EN 341 A
Hmotnost (g): 530
Průměr lana (mm): 11.5
Použití: Jednoduché lano
Materiál: Hliník, ocel, plast
Nosnost (kN): 2.5
Produktové číslo:00012282
EAN:3342540079359

Hodnocení zákazníků

100%

Řadit hodnocení od: Nejnovější Podle počtu hvězdiček

Eva, Prachatice,

100%

Slaňování se od dob osmy trochu posunulo. :)

  • + pojistka při chybném vložení lana.
  • + Možnost uzamčení při práci ve výškách.

Přidejte vaše hodnocení

Produkty mohou hodnotit pouze přihlášení uživatelé, prosím přihlaste se.

Nejčastější dotazy

Václav Havlíček,

Zdravím. Můžete mi prosím říct, k čemu přesně slouží to tlačítko na rukojeti?


Žaneta Pekařová,
Expert Hudy

Dobrý den,
jedná se o tlačítko pro horizontální pohyb. Aby byl pohyb po "rovině" (příp. mírná střecha) plynulý, tlačítko se zmáčkne a tím pádem se vyřadí funkce pro okamžité zablokování, pokud by se za páku prudce zatáhlo. Nesmí se toto tlačítko používat při vertikálním pohybu (slaňování)!!
Pěkný den.
S pozdravem Pekařová Žaneta

Zeptejte se

Na Váš dotaz odpovíme v co nejkratší době, obvykle do následujícího pracovního dne. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Petzl

Rodinný podnik u jehož zrodu stál Fernard Petzl zapálený dobyvatel jeskyní. Ten začal s výrobou kladek, lanových svorek a provazových žebříků pro jeskyňáře. V roce 1975 založil syn Paul společnost Petzl za vydatného přispění své manželky Kathrine. Bezpečnost, bezpečnost a zase bezpečnost. 

Zobrazit více o značce