Ploché smyčky

Jakmile máte svůj vysněný vrchol doslova na dosah ruky, záleží na každém dalším kroku. O vašem úspěchu v ten moment rozhodují dosavadní zkušenosti a samozřejmě lezecká výbava, kterou máte k dispozici. Chybět by v ní neměly ploché smyčky různých délek a šířek, dostatečně pevné pro jištění na skalách i na horách, které vám zajistí bezpečnou cestu až na vrchol.

Ploché smyčky– vyberte si z podkategorií

Ploché smyčky– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Štítky

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Ploché smyčky– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Základní lezecký hardware

Základní výbava každého horolezce by se měla skládat z dynamického lana, sedacího úvazku a samozřejmě vhodných kotvicích a jisticích pomůcek. Nejčastěji využijete kyblíky, brzdy, blokanty a slaňovací osmy, avšak využití najdou také friendy, vklíněnce, horolezecké skoby a nýty. Jakmile je třeba vytvořit vlastní štand, jisticí stanoviště nebo jen postupový bod, jsou tyto lezecké prvky k nezaplacení. Nakonec už stačí popadnout batoh, obout lezečky, nasadit helmu a jste připraveni vyrazit.

Jak vybrat lezecké smyčky

Horolezecké smyčky patří mezi základní jisticí pomůcky, které využijete při vytváření jisticích stanovišť, zakládání za hroty nebo při prodlužování jištění. Zpravidla rozlišujeme pracovní, kulaté a ploché smyčky na lezení, dále lezecká oka a daisy chain. Při výběru smyčky doporučujeme koukat nejen na její délku a šířku, ale také na použitý materiál. A jak je to s nosností smyček? Dle normy musí mít všechny smyčky pevnost minimálně 22 kN (což odpovídá 2 tunám), avšak pouze při statickém zatížení.