Informace na této stránce již nejsou aktuální.

HUDY Snow Tour 2014

 

Hudy Snow Tour 2014

 

  

Jak vypadá takový jeden den na HUDY Snow Tour?


8.00 h Sraz zájemců o 1. skialpovou túru s horským vůdcem UIAGM, příprava na túru, výdej lyží, lyžáků, holí a lavinové výbavy
9.00 h Oficiální otevření HUDY kamionu
Od 9.00 h Odchod 1. skupiny na skialpovou túru s horským vůdcem (trvá cca 2 h)
Od 9.30 h Možnost zapůjčení lyží Black Diamond a La Sportiva a skialpového vybavení v naší improvizované půjčovně
Od 10.00 h Zahájení soutěže v lavinovém vyhledávání (místo označeno HUDY stanem)
12.00 h Sraz zájemců o 2. skialpovou túru s horským vůdcem UIAGM a HMG
13.00 h Odchod 2. skupiny na skialpovou túru s horským vůdcem (trvá cca 2 h)
17.00 h Noční skialpový závod HUDY Night Work. Pouze ve vybraných střediscích.
Výstup a sjezd na vlastních nebo půjčených lyžích. Hromadný start.
Program nebude na každém zastavení totožný. V případě dotazů se obracejte následně na obsluhu kamionu. Změna programu vyhrazena.

 

 

S HUDY kamionem navštívíme 9 skiareálu v ČR i na Slovensku! Těšit se můžete na...

 

 

HUDY kamion

HUDY KAMION A HUDY STAN S PUJČOVNOU VYBAVENÍ

 

Přijďte si prohlédnout do HUDY kamionu aktuální novinky ze světa outdooru. Představíme vám oblečení a freeride/skialp vybavení z naší nové outdoor kolekce Podzim/Zima 2013-14.

V HUDY stanu budete mít jedinečnou možnost zapůjčit si a otestovat freeridové/skialpové lyže a boty, batohy, teleskopické hole nebo lavinovou výbavu. Připravené jsou pro vás dokonale zpracované lyže s moderní technologií a designem Black Diamond a La Sportiva.


Přehled vybavení k zapůjčení >>

   

Skialpová túra s vůdci HUDY Mountain Guide

SKIALPOVÁ TÚRA S HORSKÝM VŮDCEM UIAGM + BONUS

Vyrazte s námi na skialpovou túru pod vedením našich horských vůdců (HMG). Před túrou vám horský vůdce pomůže seřídit vázání. Ukáže lepení pásů, ovládaní vázání a lyží, ukáže techniku stoupání a otoček. Připraví vás na sjezd. Povídat si budete o lavinách, lyžích, horách.

NOVINKA: Testování a praktická ukázka lavinového batohu Mammut  a vytvoření lanového družstva.

Pro účast na túře se ZAREGISTRUJTE:

  • zaregistrovaní účastnici, kteří dorazí na akci, budou z každého zastavení losováni o ceny Devold

   

Vyhledávání v lavině s horskými vůdci

VYHLEDÁVÁNÍ V LAVINĚ + SOUTĚŽ

 

Co by to bylo za Snow Tour bez lavinového vyhledávání?  Ani to nebude během každé naší zastávky chybět! Přijďte si vyzkoušet lavinové vyhledávání v praxi, důležité informace týkající se prevence lavinového nebezpečí vám poskytnou naši horští vůdci HMG. Partnerem vyhledávání je MAMMUT.

Soutěž o zajímavé ceny...

Každý z návštěvníků si může vyzkoušet vyhledávání zahrabaného vyhledávače v určeném prostoru (čtverec cca 20 x 20 m) na čas. Stopky se zastaví až v okamžiku, kdy se lavinová sonda dotkne speciální podložky, která je spojena s vyhledávačem.

   
testování batohu s airbagy Mammut

TESTOVÁNÍ BATOHŮ S AIRBAGY

 

V rámci HUDY Snow Tour vám představíme, ukážeme a prakticky otestujeme batohy s airbagy.

 

Uvidíte v akci švýcarskou značku Snowpulse, kterou momentálně vlastní společnost Mammut. Na stejném principu jako Snowpulse funguje i R.A.S. od Mammutu. S těmito batohy bude možné vyrazit na túru nebo si z něj osobně „vystřelit“.


Pokud vyměníte běžný batoh za lavinový, vězte, že po aktivaci airbagu poplujete lavinou a je velmi pravděpodobné, že se udržíte na povrchu valící se sněhové masy a nebudete staženi hluboko do sněhu.

   
Kurz práce s lavinovým vyhledávačem Mammut

KURZ PRÁCE S LAVINOVÝM VYHLEDÁVAČEM MAMMUT

 

Žádný dokonalý vyhledávač neexistuje, každý má nějaké výhody i nevýhody. Může být tak dobrý, jak dobře s ním umí zacházet jeho majitel. Proto je vhodné se s ním co nejlépe naučit zacházet. Pochopit základní principy a začít efektivně s vyhledávačem pracovat...

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat...

  • HUDY kamión a stan vždy stojí na dobře viditelném místě tak, abyste ho po příjezdu nemohli přehlédnout. V HUDY kamion slouží jako zázemí, máte zde možnost prohlédnout si novinky v outdoorovém oblečení a vybavení, zaregistrovat se na túry, půjčovat si lyže a ostatní vybavení. Odložit si svoje věci či vybavení.
  • HUDY stan slouží jako další stanoviště, kde bude vždy připraveno umělé „laviniště“. Zde bude probíhat soutěž o parádní ceny v lavinovém vyhledávání na rychlost.
  • Pokud se zúčastníte soutěže ve vyhledávání, případně budete vylosován z účastníků skialpové túry, budeme vás kontaktovat.

 

 

UpozorněníHUDY Snow Tour se bude konat (pokud sněhové podmínky dovolí) v uvedených zimních lyžařských střediscích a termínech. Údaje o trase kamionu se mohou průběžně měnit. HUDY kamion a stan budou vždy umístěny co nejblíže hlavního parkoviště a nástupní stanice lanovky a budou výrazně označeny.