Lezecká maturita s batohy Deuter Guide

Legendární batohy pro výpravy do světa skal a hor Deuter Guide a Guide Lite, které používají i profesionální horští vůdci a záchranáři, se dočkaly pořádné omlazovací kůry! Pořiďte si jeden z notně inovovaných modelů a soutěžte o výstup na ikonické pískovcové věže v Adršpachu!

Batohy řady Guide tradiční německé značky Deuter patří k několika málo opravdovým legendám, které si oblíbily celé generace vyznavačů horských sportů. Pod stěnami a na hřebenech potkáte kousky, které bez problémů slouží i více než deset let. Nosí je také profesinální horští vůdci UIAGM a záchranáři, třeba ti z Horské služby České republiky. Tihle pánové nemohou ve své práci dělat kompromisy, a tak potřebují vybavení, na které je spolehnutí. Už jen to je zárukou, že Guide patří do výbavy každého, kdo to s horami myslí opravdu vážně. Bez ohledu na to, zda do nich vyráží v pohorách, s lezečkami, nebo skialpech.

Jednoduchá konstrukce, odolné materiály, kvalitní zpracování, tuhle kombinaci jen tak něco netrumfne. Vývojářům z Deuteru se to nicméně podařilo, když posbírali zkušenosti uživatelů a osvědčený koncept posunuli zase o kousek dále. Nový Guide je lehčí, disponuje novým pohodlným zádovým systémem, přepracovaným čelním vstupem a celou řadou praktických detailů, které usnadňují život ve světě vertikál.DE_Adrspach

SOUTĚŽtE A složte lezeckou maturitu v adršpachu

Svěřte se ve skalách a v horách do rukou parťáka, na kterého je spolehnutí! Pořiďte si novou verzi legendárního batohu Deuter Guide nebo Guide Lite a zařaďte se do soutěže o výstup na KORUNU ADRŠPACHU. Vylezte pod vedením profesionálního horského vůdce UIAGM na ikonické věže jednoho z nejimpozantnějších skalních měst světa a složte tak lezeckou maturitu. Postupně stanete na vrcholech Milence, Starosty, Starostové a Krále a na vlastní odřené prsty a unavené svaly poznáte, jaké kouzlo skrývá pískovcové lezení.

99271

99155

99274

99177

Guide 32+ SL Guide 34+ Guide 42+ SL Guide 44+

99171

99265

99266

99216

Guide Lite 22 SL Guide Lite 24 Guide Lite 28+ SL Guide Lite 30+

JAK SE ZÚČASTNIT

  • Pořiďte si jeden z inovovaných batohů Deuter Guide 32+ SL, Guide 34+, Guide 42+ SL, Guide 44+, Guide Lite 22 SL, Guide Lite 24, Guide Lite 28+ SL, Guide Lite 30+ SL
  • Nákup musíte uskutečnit v termínu soutěže od 18. 5. až do 12. 7. 2020 
  • Vyplňte soutěžní formulář a nezapomeňte přidat číslo účtenky nebo objednávky

Co můžete vyhrát

  • Jeden den lezení mezi majestátními pískovcovými věžemi Adršpachu pro dvě osoby
  • Služby profesionálního horského vůdce UIAGM
  • Zapůjčení potřebného lezeckého vybavení

DE_Adrspach (2)

Deuter Guide 34+ 

Legenda v novém kabátě! Lety prověřený batoh Guide prošel razantní obměnou, neztratil však nic na své praktičnosti. Právě naopak, osvědčená konstrukce je nyní ještě o něco lehčí a nabízí řadu promyšlených detailů. Díky přepracovanému nosnému systému a ergonomicky tvarovaným ramenním popruhům perfektně sedí na zádech a nijak neomezuje v pohybu. Nesenou váhu pomáhá efektivně rozložit hliníkový rám ve tvaru písmene V a polstrovaný bederní pás. Ten je umístěn tak, aby se dal pohodlně zapnout i při oblečeném sedáku. Pokud je to navíc potřeba, je možné jej zcela vyjmout.

Pořádek v materiálu šetří čas, a tak má každý kousek vybavení své místo. Hlavní komora je opatřena čelním vstupem a nachází se v ní kapsa na vodní vak. Díky límci se její objem dá navýšit o dalších osm litrů. Nastavitelné víko batohu je opatřeno vnitřní i vnější kapsou, další se nachází i na bederním pásu. Zvenčí najdete upínací prvky, díky kterým na batoh snadno a rychle přichytíte vše, co je potřeba. Poutka na cepíny, hole a lyže, popruh pro uchycení lana, síťka na připnutí helmy, poutko na nošení brýlí. Chytrým detail představují suché zipy na koncích popruhů, které tak můžete jednoduše zkrátit, aby neplandaly a nikde se nezachytávaly.

99153 99152 99151
99148 99150 99149

DEUTER GUIDE LITE 30+

Paráda pro ty, co šetří každý gram! Změn doznala i odlehčená varianta, batoh Guide Lite. Úsporu najdete v použitých přezkách, lehčím materiálu, zádech i bederním pásu, a to za současného zachování vysoké odolnosti a kvality zpracování. Samozřejmostí jsou anatomické ramenní popruhy a pohodlný zádový systém, tentokráte pro správné rozložení váhy opatřený výztuhou ve tvaru U z tuhého syntetického materiálu Delrin.

Guide Lite se stejně jako jeho starší bratříček vyznačuje účelnou konstrukcí. Opět u něj v najdete čelní vstup do hlavní komory, ve které se nachází kapsa na vodní vak. Víko s vnitřní i vnější kapsou se dá výškově nastavit, nebo úplně odepnout. Odejmout můžete i polstrovaný bederní pás, opatřený praktickou kapsou a poutkem na lezecký materiál. Na batoh jednoduše připnete cepíny a trekové hole, lyže, přilbu a lano. Brýle si zase můžete pověsit na poutko na levém ramenním popruhu.

99210 99213 99214
99209 99211 99215

MY DEUTER IS MY GUIDE

Podívejte se na video a seznamte se s užitečnými detaily, které nabízí přepracovaná řada batohů Deuter Guide Lite.