Blog

Nové články

:

Vše

Bulharsko: Přechod pohoří Rila

Bulharsko: Přechod pohoří Rila

Rila je nejvyšší pohoří Bulharska. Táhne se jižně od Sofie, hlavního města tohoto státu. Na šířku měří přes 100 kilometrů a překonává přes 5000 výškových metrů.  Kvůli náročnému terénu je ke zdolání těchto hor potřeba 5-7 dní. Naštěstí se nejedná o přechod, kde by bylo třeba jakékoliv lezecké vybavení. Přesto se nejedná o stezku, která by byla úplně zadarmo. Odměnou vám budou divoké kopce s nádhernými výhledy a minimem civilizace.

18. 6. 2024, Tereza Jandová

RECENZE: Testujeme běžecké ledvinky deuter

RECENZE: Testujeme běžecké ledvinky deuter

Běhat už snad začali úplně všichni, co si to dali do novoročních předsevzetí „hned, jak bude teplo“. A snad se k nim přidali ještě nějací navíc. Buď, jak buď, každý, kdo občas vyběhne, neustále řeší nerudovský problém Kam s ním? S telefonem, klíčem od domu, kapesníkem... Máte sice doma běžecký batůžek, ale ten jen nepřiměřeně velký? Kapsa na běžeckých šortkách moc malá a ledvinka, kterou nosíte do města, sebou při běhu moc hází? Řešením je pravá a nefalšovaná běžecká ledvinka!

12. 6. 2024, René Kujan

Nubuk – co to je a jak se o něj starat

Nubuk – co to je a jak se o něj starat 3 minuty čtení

Pokud patříte mezi milovníky přírodních materiálů, jistě nějakého představitele broušené kůže budete mít doma. Tento materiál je totiž pro spoustu svých vlastností naprosto nedocenitelný a objevuje se v široké škále produktů od outdooru až po nábytek. Má však svá specifika a úskalí. Co to vlastně ta broušená kůže je, a jak o ni pečovat, vám řekne následující článek. 

10. 6. 2024, Marek Žampach

Skotská dálková trasa West Highland Way

Skotská dálková trasa West Highland Way 7 minut čtení

West Highland Way je dálková trasa ve skotské Vysočině, měřící 153 kilometrů a vedoucí z Milngavie nacházející se na sever od Glasgow do Fort William. Jestliže si hrajete s myšlenkou uskutečnit svůj první dálkový přechod, klidně i sólo, je tento trail přesně pro vás. Výškový profil je mírný, civilizace umožňující doplnění zásob se naskytne prakticky každý den a zázemí, které nabízí kempy, může zvýšit komfort vašeho cestování. Naopak pro ostřílené trekaře se může jednat o nedostatečnou výzvu. Záleží, do jaké skupiny sami sebe zařazujete. Pokud si chcete vyzkoušet několikadenní chození s dětmi, i pro ně to může být parádní zkušenost.

7. 6. 2024, Tereza Jandová

RODINNÝ KEMPINK 21. STOLETÍ

RODINNÝ KEMPINK 21. STOLETÍ 5 minut čtení

Krom putování nalehko, kdy tulák sčítá gramy a znervózňuje ho i váha bláta na botách a mincí v peněžence, se dá k cestování využít i motorového oře a užít si čas venku s méně omezeními. S malými dětmi nebo prostě jen pro radost z kempování vyráží na víkendy nebo dovolené autem nemalá skupinka lidí – dost možná každý z nás nějaký ten „autoturist“ zažil, i když je jinak pravověrným horalem s rameny vytvarovanými od popruhů batohu. 

3. 6. 2024, Radek Kronika