Blog

Nové články

:

Vše

Jak prát funkční oblečení a prádlo? Rady a tipy

Jak prát funkční oblečení a prádlo? Rady a tipy 5 minut čtení

Pokud rádi sportujete, tak se vám v šatníku zajisté hromadí sportovní oblečení. Pokládáte si otázku, jak správně prát funkční oblečení, aby si zachovalo své jedinečné vlastnosti a vydrželo vám co nejdéle? Zajímalo by vás, jakou teplotu praní zvolit, jaké prací prostředky použít a jak často byste měli své funkční oblečení prát? V následujícím článku se dozvíte tipy na péči o funkční oblečení, softshellové bundy a oblečení s membránou. A nakonec si řekneme, jak správně sušit a žehlit funkční oblečení, abyste předešli jeho poškození. 

20. 2. 2024, Kateřina Ženíšková

Jak se obléknout na lyžování

Jak se obléknout na lyžování 6 minut čtení

Ať už jsme začátečníci nebo zkušení lyžaři, správné oblečení je klíčem k našemu pohodlí a bezpečnosti na sjezdovce. V tomto článku se dozvíte vše o vrstvení oblečení, od výběru kvalitního termoprádla přes izolační vrstvy až po ochrannou lyžařskou bundu a kalhoty. Poradíme vám, jak vybrat materiály, které vás udrží v teple a suchu, a jaké doplňky byste neměli zapomenout. Připravte se na to, že vám ukážeme, jak si užít lyžování v maximálním pohodlí bez ohledu na počasí.

19. 2. 2024, Lukáš Vavrda

SEZNAM VĚCÍ PRO KEMPOVÁNÍ A POD STAN - RADY A TIPY

SEZNAM VĚCÍ PRO KEMPOVÁNÍ A POD STAN - RADY A TIPY 5 minut čtení

Chystáte se kempovat a potřebujete se ujistit, že s sebou máte potřebné campingové vybavení? V našem průvodci najdete kompletní seznam věcí, které byste měli zvážit při balení na dovolenou pod stan. Od vhodného oblečení a obuvi přes výběr stanu a věcí na spaní až po potřeby pro vaření a stravování v kempu. Nezapomněli jsme ani na hygienické potřeby a základní vybavení první pomoci, stejně jako na doplňkové vybavení, které vám usnadní život v přírodě.

19. 2. 2024, HUDY team

Polární záře – jev a jeho fotografování

Polární záře – jev a jeho fotografování 5 minut čtení

V posledním roce se v Česku objevila několikrát úžasná polární záře. Byly to noci, na které budou lidé u nás a vlastně v celé střední Evropě ještě dlouho vzpomínat! Měli jste to štěstí i vy? Ať už ano anebo ne, tento článek vám dá ty nejdůležitější tipy, jak polární záři v Česku příště neminout. A že další šance budou!  Slunce se totiž blíží své maximální aktivitě, která nastane někdy mezi koncem roku 2024 a začátkem 2026. Kromě pozorování polární záře u nás prozradíme také, kde v Evropě jsou nejideálnější podmínky pro pozorování tohoto úžasného fenoménu a přidáme také tipy na jeho focení.

19. 2. 2024, Jaromír Zaoral

Jak vystoupat na Wildspitze – rady a tipy

Jak vystoupat na Wildspitze – rady a tipy 7 minut čtení

Wildspitze je druhým nejvyšším vrcholem Rakouska a těší se velké popularitě. Není divu, je relativně dobře dostupná jak v létě, tak v zimě na lyžích, a přitom skýtá opravdu velehorský zážitek. Její vrchol vám totiž nabídne výhledy nejenom na celé okolní Ötztalské Alpy, ale za dobré viditelnosti jsou vidět i sousední Stubaiské Alpy, velká část Dolomit a nejvyšší hory Východních Alp Ortler a Piz Bernina. 

16. 2. 2024, Ondřej a Jiří Švihálkovi

Recenze PLUM Skimo Tool – KPZ pro všechny skialpinisty a splitboardisty

Recenze PLUM Skimo Tool – KPZ pro všechny skialpinisty a splitboardisty

Skialpinismus nebo také „skimo“ z anglického ski mountaineering je bezesporu ušlechtilým koníčkem. A jelikož se odehrává v horách, je pro něj – stejně jako pro život sám – typické určité riziko. Třeba riziko selhání nějaké součástky naší skialpové výbavy. A protože by bylo škoda kazit si túru nebo hned celou dovolenou takovými malichernostmi, je dobré se na tyto eventuality připravit. Co třeba takovou skialpovou „krabičkou poslední záchrany“? 

14. 2. 2024, René Kujan