Blog

Nové články

:

Vše

Přežití v extrémních zimních podmínkách (1)

Přežití v extrémních zimních podmínkách (1)

Máme velkou radost, že naši pobídku ke spolupráci přijal Dalibor Beneš. Slovo „extrémní“ zažívá v posledních letech silnou devalvaci a inflaci. Extrémní dnes musí být zkrátka všechno, jinak to není in. I nákup v supermarketu. Podíváme-li se však na původní význam tohoto slova, začíná se nám postava Dalibora Beneše jevit jako jeho přímé synonymum. Dalibor vypadá úplně obyčejně, řeklo by se asi „běžný český důchodce“. Ale zdání klame. V jeho hlavě a srdci žijí sny, které neváhá realizovat. On sám je nenazývá extrémy. Pro něj je normální… třeba přejet Sibiř na koloběžce. V zimě. 

6. 12. 2023, Dalibor Beneš

RECENZE: Funkční spodní prádlo La Sportiva – Vítej na trhu!

RECENZE: Funkční spodní prádlo La Sportiva – Vítej na trhu!

S velkým napětím a očekáváním jsme do produktové rodiny přivítali italské funkční prádlo od La Sportiva. Vysoká kvalita za zajímavé ceny, dalo by se říci hned na úvod. Od funkčního spodního prádla, pracovně mu říkáme fun-spo-pra, jsou k dispozici vždy dlouhé spodky, legíny, a triko s dlouhým rukávem. Předmětem našeho uživatelského testu budou trika s dlouhým rukávem. K dispozici jsou hned tři různá provedení rozdílné především ve složení tkaniny. 

1. 12. 2023, René Kujan

RECENZE: Fjällräven Kånken Weekender – batoh, taška i kabela

RECENZE: Fjällräven Kånken Weekender – batoh, taška i kabela

Už je tomu 45 let, co světlo světa spatřil první Kånken jakožto batoh, který měl ochránit švédské školáky před problémy se zády. Tamější děti totiž běžně nosily tašky přes jedno rameno. Od té doby uplynulo hodně vody, rodinka Kånken se řádně rozrostla, a to nejen o další verze batohů. Vznikla i spousta doplňků, jako jsou různá pouzdra, brašničky nebo přídavná kapsa na láhev. Třeba právě na tu, kterou pro Fjällräven vyrábí Primus pod názvem Klunken. Všechno do sebe krásně zapadá. A nyní evoluce opět pokročila a Fjällräven nám naservíroval cestovní zavazadlo s názvem Kånken Weekender.

27. 11. 2023, Roman Pospíchal