Blog

Nové články

:

Vše

Seznam českých trailových a ultratrail závodů 2024

Seznam českých trailových a ultratrail závodů 2024 10 minut čtení

Máte v oblibě terénní běh a rádi byste si zaběhli nějaký pěkný závod? Přinášíme vám přehled zajímavých trailových závodů z různých koutů naší malebné země. Ať už jste zkušený běžec hledající nové výzvy, nebo jen milovník přírody, tyto závody vám nabídnou jedinečný zážitek. Trailový závod je perfektní motivací a ideálním místem, kde potkat stejně naladěné lidi, s nimiž můžete sdílet radost z běhu.

16. 7. 2024, Kateřina Ženíšková

5 dobrých důvodů, proč je vlna merino vhodná i na léto

5 dobrých důvodů, proč je vlna merino vhodná i na léto

Kdo někdy navštívil severní Skandinávii, asi tuší, proč má tamní obyvatelstvo tak v oblibě na zimu vlněné svetry. Ale nosit vlnu v létě? Kdo to kdy slyšel, říkáte si? A to je právě to. Vlna se ukazuje jako jeden z nejlepších materiálů, které člověk na sebe může vzít. I v létě. Vědcům totiž bylo už dlouhá léta podezřelé, že překvapivé minimum ovcí umírá v létě na úpal nebo úžeh, ačkoli nosí vlnu...

15. 7. 2024, HUDY tým

Budoucnost tatranského horolezectví a turistiky

Budoucnost tatranského horolezectví a turistiky 7 minut čtení

Vysoké Tatry jsou Mekkou horolezectví jak pro horonárod slovenský, tak i český. V minulém století byly tatranské stěny number one destinací pro každého českého lezce, kterému začal být Kapelník, Císař i Starosta malý a měl pár korun na vlak do Popradu, slovenského Chamonix. Jasně, nikam jinam se nedalo, mohli bychom tedy polemizovat o onom slepci,  jenž byl mezi jednookými králem. Kežmarák přece jenom není Eiger a Satan taky nedosahuje mohutnosti Jorassů. Co by se ale normální lezec škrábal kilometrovým Cassinem, když si může vylézt třísetmetrového Puškáše! A nejen pro rozumné lezce mají Tatry nádhernou, pevnou žulu, která si s lecjakou alpskou oblastí nezadá. I pro vrcholné alpinisty se jedná o obrovské hračkářství plné žlabů, pilířů, jehel, strážnic a všech dalších útvarů hodných oběti v podobě potu a kůže.

8. 7. 2024, Ondřej Beneš

DENALI – PRÁZDNINY V LEDOVÉM SURREÁLNU II.

DENALI – PRÁZDNINY V LEDOVÉM SURREÁLNU II.

Zřejmě žádný článek ani zprostředkované informace nemohou připravit na osobní prožitek, který na účastníka výstupu na Denali čeká. Ačkoliv odjezdu předcházelo čtení mnoha článků i přímé diskuze s dřívějšími účastníky tohoto „zájezdu“, realita výstupu byla nakonec jiná. Intenzivnější, obtížnější, ale i krásnější a emočnější. Pojďme se na ni podívat v pokračování předchozího dílu. 

2. 7. 2024, Milan Schagerer