Blog

Nové články

:

Vše

RECENZE: Testujeme běžecké ledvinky deuter

RECENZE: Testujeme běžecké ledvinky deuter

Běhat už snad začali úplně všichni, co si to dali do novoročních předsevzetí „hned, jak bude teplo“. A snad se k nim přidali ještě nějací navíc. Buď, jak buď, každý, kdo občas vyběhne, neustále řeší nerudovský problém Kam s ním? S telefonem, klíčem od domu, kapesníkem... Máte sice doma běžecký batůžek, ale ten jen nepřiměřeně velký? Kapsa na běžeckých šortkách moc malá a ledvinka, kterou nosíte do města, sebou při běhu moc hází? Řešením je pravá a nefalšovaná běžecká ledvinka!

12. 6. 2024, René Kujan

Nubuk – co to je a jak se o něj starat

Nubuk – co to je a jak se o něj starat 3 minuty čtení

Pokud patříte mezi milovníky přírodních materiálů, jistě nějakého představitele broušené kůže budete mít doma. Tento materiál je totiž pro spoustu svých vlastností naprosto nedocenitelný a objevuje se v široké škále produktů od outdooru až po nábytek. Má však svá specifika a úskalí. Co to vlastně ta broušená kůže je, a jak o ni pečovat, vám řekne následující článek. 

10. 6. 2024, Marek Žampach

Skotská dálková trasa West Highland Way

Skotská dálková trasa West Highland Way 7 minut čtení

West Highland Way je dálková trasa ve skotské Vysočině, měřící 153 kilometrů a vedoucí z Milngavie nacházející se na sever od Glasgow do Fort William. Jestliže si hrajete s myšlenkou uskutečnit svůj první dálkový přechod, klidně i sólo, je tento trail přesně pro vás. Výškový profil je mírný, civilizace umožňující doplnění zásob se naskytne prakticky každý den a zázemí, které nabízí kempy, může zvýšit komfort vašeho cestování. Naopak pro ostřílené trekaře se může jednat o nedostatečnou výzvu. Záleží, do jaké skupiny sami sebe zařazujete. Pokud si chcete vyzkoušet několikadenní chození s dětmi, i pro ně to může být parádní zkušenost.

7. 6. 2024, Tereza Jandová

RODINNÝ KEMPINK 21. STOLETÍ

RODINNÝ KEMPINK 21. STOLETÍ 5 minut čtení

Krom putování nalehko, kdy tulák sčítá gramy a znervózňuje ho i váha bláta na botách a mincí v peněžence, se dá k cestování využít i motorového oře a užít si čas venku s méně omezeními. S malými dětmi nebo prostě jen pro radost z kempování vyráží na víkendy nebo dovolené autem nemalá skupinka lidí – dost možná každý z nás nějaký ten „autoturist“ zažil, i když je jinak pravověrným horalem s rameny vytvarovanými od popruhů batohu. 

3. 6. 2024, Radek Kronika

Kde legálně spát v lezeckých oblastech

Kde legálně spát v lezeckých oblastech 10 minut čtení

Lezecká sezóna je v plném proudu a vy se už také nemůžete dočkat, až vyrazíte na prodloužený víkend do své oblíbené lezecké oblasti? Pokud máte nějaké preferované lezecké místo, zajisté víte, kde pohodlně složit hlavu. Ale co když se budete chtít vydat do vámi méně prozkoumaných lokalit? V následujícím článku najdete tipy na nocleh v blízkosti oblíbených lezeckých oblastí u nás.

29. 5. 2024, Kateřina Ženíšková