Blog

Nové články

:

Vše

Čím a na čem vařit? Vybíráme nejlepší vařiče – I. Dřívkáče a liháče

Čím a na čem vařit? Vybíráme nejlepší vařiče – I. Dřívkáče a liháče 8 minut čtení

Oheň byl a je dobrým sluhou člověka už odpradávna. Již naši evoluční prapředkové radostně poskakovali kolem naoranžovělých plamenů opékajíce voňavou mamutí kýtu. A oheň – i když ve své poněkud krotší podobě – zůstává radostí všech outdoorových nadšenců dodnes. A zatímco prapředci kromě plápolajícího větvoví neměli moc na výběr, my máme dnes možnosti volby vskutku obrovské.

23. 1. 2023, Michal Sladký

Přechody českých pohoří: Šumava – ta s vámi zamává!

Přechody českých pohoří: Šumava – ta s vámi zamává! 5 minut čtení

Šumava s vámi samozřejmě zamává v tom dobrém až nejlepším. Bude to láska na první pohled, uvidíte! Národní park Šumava patří mezi čtyři národní parky nacházející se v České republice. A co můžete na Šumavě vidět? Tato chráněná oblast vyhlášená v roce 1991 je pokrytá z velké většiny hlubokými lesy. Jako drahokamy se v této záplavě stromů třpytí ledovcová jezera. To pravděpodobně nejznámější z nich je Plešné jezero. V neposlední řadě vás Šumava zavede do historie pohraničí, která nabídne mnoho příběhů o pašerácích, převaděčích, finanční stráži, ale i o těch, co pracovali pro SNB a StB. Dotyk ne zrovna dávné minulosti dělá z mnohých částí Šumavy tajemné místo. Turistika na Šumavě se těší stále vetší oblibě, ale stačí vyrazit mimo sezónu a budete dokonce rádi, když vůbec někoho potkáte.

17. 1. 2023, Tereza Jandová

TEST: Sir Joseph Quilt Minimis 290 – pro pohodu i úsporu hmotnosti a objemu

TEST: Sir Joseph Quilt Minimis 290 – pro pohodu i úsporu hmotnosti a objemu 4 minuty čtení

V oblasti spacáků je dnes z čeho vybírat. Někdy ovšem nastane čas na nějakou tu specialitku. Třeba ražení quiltu. Quilt je něco mezi spacákem a bivakovacím pytlem. Je teplý jako spací pytel, ale zároveň skýtá velké možnosti úspor hmotnosti i objemu jako žďárák. Bude to i váš šálek kávy? Určitě ano. Kdo jednou zkusil, již nemůže jinak. Zvlášť, když quilt pochází z dílen ceněného domácího výrobce Sir Joseph.

16. 1. 2023, Jakub Kaplan

Nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR

Nejkrásnější skialpinistické trasy v ČR 6 minut čtení

Říkáte si, že už konečně napadl sníh, tak hurá naložit lyže do auta a tradá do Alp? Do Rakouska, Itálie nebo alespoň Německa? Pokud je ale vaším koníčkem právě skitouring, nemusíte se harcovat nijak daleko. Kvalitní skitouringové zážitky si můžete pořídit i v České republice. Pojďte s námi protáhnout tulení pásy na nejlepší skialpové výlety v České republice – do Jizerek, Krkonoš, Jeseníků, Orliček nebo třeba na Šumavu!

13. 1. 2023, Lukáš Vavrda, foto: Vojtěch Hejl

Pod pokličku: Skialpová speciálka v Havlíčkově ulici a servisák Jirka

Pod pokličku: Skialpová speciálka v Havlíčkově ulici a servisák Jirka 4 minuty čtení

Skialpových speciálek, tedy prodejen HUDYsportu s rozšířením prodeje, poradny a servisu pro skialpinismus je celkem 10 v Čechách a 3 na Slovensku. Pojďte se s námi podívat do té pražské v Havlíčkově ulici u Masarykova nádraží. Tam taky pracuje Jiří Feix, dlouholetý HUDYsporťák, specialista na skialpy, bývalý policista, aktivní dobrovolný hasič, záchranář... 

6. 1. 2023, René Kujan

Znáte šněrovací systém BOA? Pohodlí, pevnost, rychlost, preciznost jsou jeho synonyma

Znáte šněrovací systém BOA? Pohodlí, pevnost, rychlost, preciznost jsou jeho synonyma 3 minuty čtení

Vázací systém BOA může svůj původ odvozovat od lenosti snowboardových nadšenců. Snowboardoví američtí soudruzi z Rocky Mountains už byli značně otrávení tím, jak si musí pořád rozvazovat a zavazovat předlouhé tkanice svých bot a zároveň je trochu mrzelo, že to jejich utahování není přesnější, pevnější, jemněji přizpůsobitelné potřebám uživatele... a tak dali hlavu k hlavě a vymysleli něco rychlého, spolehlivého a precizně poštelovatelného.

3. 1. 2023, René Kujan & HUDY tím