Blog

Nové články

:

Vše

Testujeme: Hamaka ENO JungleNest – nejlepší hnízdo pro lesní spáče

Testujeme: Hamaka ENO JungleNest – nejlepší hnízdo pro lesní spáče 3 minuty čtení

Spaní ve visu, „v hupu“ má své hluboké psychologické opodstatnění. Nám lidem je navýsost příjemné, působí upokojivě a uspokojivě. Je to dáno kromě jiného tím, že nám pohupování připomíná bezstarostné prenatální období, kdy s námi naše drahé matky pohupovaly při chůzi. Do lůna bezstarostnosti, a navíc do lůna Matky Přírody se můžeme vrátit právě pomocí hamaky. Musí jít ovšem o hamaku dobrou, kvalitní. Třeba právě o JungleNest od amerických soudruhů z Eagles Nest Outfitters.

31. 5. 2023, René Kujan

Turistika s dětmi – jak správně nosit děti a co nepodcenit

Turistika s dětmi – jak správně nosit děti a co nepodcenit 5 minut čtení

Jaro je v plném rozkvětu a léto pomalu ťuká na dveře. S krásným počasím také roste chuť trávit co nejvíce času venku. Není se tak co divit, že turistika s dětmi je čím dál oblíbenější. A že vaše ratolest ještě není dostatečně velká na delší túry? Nevadí, vezměte své dítko na záda. Ale pozor, i nošení dětí má nějaké zásady a doporučení!

26. 5. 2023, Kateřina Ženíšková

Dálková trasa GR 223 – ostrov Menorca

Dálková trasa GR 223 – ostrov Menorca 5 minut čtení

Trasa s názvem GR 223 je další z nekolikadenních přechodů, který lze uskutečnit na Baleárských ostrovech, konkrétně na Menorce. Můžete se těšit na nenáročných 185 kilometrů, které se dají hravě zvládnout během 6-8 dní. Čeká vás nespočet opuštěných pláží, výhledy z útesů na nespoutané vlny Středozemního moře nebo působivé majáky. GR 223 je ideální trail pro ty z vás, kteří s dálkovými trasami teprve začínáte, ale i pro ty, co už mají něco s krosnou na zádech nachozeno.

26. 5. 2023, Tereza Jandová

Jak vybrat funkční ponožky – rady a tipy

Jak vybrat funkční ponožky – rady a tipy 5 minut čtení

Troufám si říct, že ponožka je jednou z nejvíce opomíjených a přehlížených součástí výbavy outdoorových gentlemanů a gentlemanek. Samozřejmě neprávem. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, co ponožky moc neřeší a jejich existenci na svých chodidlech si často ani neuvědomují, máte kliku. Tak by to totiž mělo být. O správně zvolené, dobře padnoucí, kvalitní ponožce by člověk v podstatě neměl ani vědět. Jak toho docílit? Jak jít štěstíčku naproti? 

24. 5. 2023, René Kujan