Příslušenství k lanům

Lezecké lano už máte? Nezapomeňte si k němu pořídit také praktické příslušenství, díky kterému budou vaše cesty za dobrodružstvím ještě o poznání příjemnější. Chrániče lana a lanové protektory ochrání lano před kontaktem s ostrými povrchy a hranami, prodlouží jeho životnost a zaslouží se o to, že váš výstup na vrchol bude maximálně bezpečný.

Příslušenství k lanům– vyberte si z podkategorií

Naši zákazníci často nakupují dle těchto kritérií

Horolezecká lana Tendon Horolezecká lana Mammut

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Jak vybrat lano na lezení

Lano patří do základní výbavy každého horolezce, jak ale vybrat to správné? Ke sportovnímu lezení, horolezectví a lezení na umělých stěnách se používá dynamické lano, které se dokáže protáhnout až o 40 % a ztlumit tak rázovou sílu působící na padajícího lezce. Naopak statická lana jsou ideální pro dlouhodobé zatížení, tudíž je využijete při práci ve výškách. Ať už sháníte horolezecká, nebo pracovní lana, vždy dbejte na kvalitu – jedině tak máte jistotu, že cesta na vrchol bude maximálně bezpečná.

Příslušenství k lanům

Životnost lezeckého lana prodloužíte, pokud si pořídíte vhodné příslušenství k jeho ochraně. K bezpečnému a pohodlnému transportu skvěle poslouží větší lezecký batoh nebo speciální batoh na lano. Kromě toho doporučujeme pořídit lanový protektor neboli chránič lana. Jedná se o lehký a poddajný návlek na lano, který se stará o ochranu lana před prodřením. Nemusíte se tak bát, že by kontakt lana s ostrým povrchem či hranou měl za následek poničení lana nebo jeho roztřepení.