Šrouby do ledu

Abyste si mohli užít výhled z některého z alpských vrcholků, dost možná se nevyhnete zlézání ledovcových stěn a ledopádů. K jejich překonání potřebujete určité vybavení – zejména ledovcové šrouby, které slouží pro zajištění a vytvoření štandu v místech, kde není možné použít friend nebo nýt. Pořiďte si jich hned několik – pro bezpečné lezení jedné délky doporučujeme alespoň 12 šroubů do ledu.

Šrouby do ledu– vyberte si z podkategorií

Šrouby do ledu– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Šrouby do ledu– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

K čemu slouží šrouby do ledu?

Ledovcové šrouby patří do základní výbavy každého ledolezce. Slouží pro zajištění a vytvoření štandu v místech, kde není možné použít friend nebo nýt. Šroub stačí zavrtat do ledu a následně do něj karabinou nebo expreskou cvaknout lano. Základem jsou šrouby o délce 12, 17 a 22 centimetrů, které můžete snadno přenášet v obalu na ledovcové šrouby. Při ledolezení myslete především na svou bezpečnost a kromě jisticích a kotvicích pomůcek si pořiďte také lezeckou přilbu.

Vše pro bezpečnou cestu na vrchol

Při zdolávání ledových stěn, firnových polí a ledopádů přijdou vhod nejen ledovcové šrouby, ale také lezecké cepíny. Oproti turistickým cepínům jsou o poznání kratší, těžší a více zahnuté, takže je snadno zaseknete do ledu či sněhu. Platí, že čím výraznější zakřivení, tím náročnější terén zvládnete překonat. K cepínům neodmyslitelně patří stoupací železa neboli mačky, které se nasazují přímo na boty. Svými hroty se zakousnou do ledu, sněhu nebo skalních spár a poskytnou vám potřebnou oporu.