Vodní sporty

Vodní sporty jsou skvěle namíchaný koktejl plný dřiny a adrenalinu, zábavy a odpočinku. Na své si přijdou vyznavači dobrodružné jízdy kajakem napříč peřejemi i klidné povahy, které raději vyrazí pádlovat na klidnou jezerní hladinu. Ať patříte k první, nebo druhé skupině, ať jste začátečník, nebo ostřílený profík, u nás najdete vše, co k radovánkám u vody potřebujete – od pádla po neoprén.

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Jak na paddleboard

Pádlování vestoje je skvělá letní zábava nejen pro dospělé, ale i pro děti, a to díky nastavitelnému pádlu. Nejen že si užijete parádní den u vody, ale navíc potrénujete svou rovnováhu a svaly, o kterých jste dosud neměli tušení. Opatrnost je ale rozhodně na místě. Pokud jste neplavci, vždy noste záchrannou vestu a používejte pojistné lanko, které vás spojuje s prknem. Nestane se vám tak, že by vám paddleboard vzala voda. Nepodceňte ani volbu správného oblečení a ochranu před sluníčkem. 

Jak na sjíždění divoké vody

Ať už se na vodě chystáte strávit jedno odpoledne, nebo celý týden, veškeré vybavení bude třeba dát buď do plastového barelu, nebo do nepromokavého lodního vaku. Zásadní je správná volba oblečení – volte takové, které rychle schne, a mějte ho raději více než méně. A pokud vyrážíte a na studenou tekoucí řeku, vklouzněte raději do neoprenu. Důležitá je také bezpečnost na vodě. Vždy proto mějte nasazenou záchrannou vestu a pokud se chystáte sjíždět divokou vodu, nezapomeňte ani na přilbu.

Novinky z Hudy blogu

Focení zajímavých jevů v přírodě

Focení zajímavých jevů v přírodě 4 minuty čtení

Navážeme na základní tipy pro focení v přírodě, které jsme si představili posledně. Tentokrát se zaměříme na focení za zajímavých atmosférických podmínek. Unikátní krajinářskou fotografii samozřejmě nevytvoříme za přímého slunce uprostřed dne. Mnohem zajímavější snímky na nás v přírodě čekají při východu či západu slunce, v noci nebo při nějakých specifických povětrnostních podmínek. Pojďme se podívat na nejzajímavější z nich!

25. 9. 2023, Jaromír Zaoral

Krev, pot, možná i slzy, určitě srdce. Ze života tatranského nosiče

Krev, pot, možná i slzy, určitě srdce. Ze života tatranského nosiče 4 minuty čtení

Pišta je „chatár“, horský nosič, horský průvodce, dobrovolný člen Horské služby. Přátelé si ho dobírají, že je jediný chatár ve Smokovci nebo taky chatár na nejníže položené chatě ve Vysokých Tatrách. Ve svém „Švajčiarskom dome“ se stará o muzeum horských nosičů a snaží se přenést něco ze svérázného starobylého řemesla s vlastní kulturou i níže do údolí.

22. 9. 2023, René Kujan

Jak vystoupit na Kriváň

Jak vystoupit na Kriváň 5 minut čtení

Kriváň se svými 2494 metry lákal pozornost člověka již od pradávna. Tato bájná hora je opředena legendami. Tradovalo se, že uvnitř žijí skřítkové a střeží poklad. Kriváň tak nejprve přitahoval pozornost lovců kamzíků a hledačů pokladů. V 15.-18. století se na úbočí hory těžily drahé kovy. Za prvovýstupce je považován Jonas Andreas Czirbesz, evangelický farář a přírodovědec z druhé poloviny 18. století. Kriváň se stal národním symbolem Slovenska. Slovenští vlastenci Štúrovci v 19. století pořádali túry právě na tuto horu. Založili tak dlouholetou tradici výstupů na tento štít.

15. 9. 2023, Magdaléna Štanglerová

Další články