O společnosti

HUDYsport založil vynikající lezec Jindřich Hudeček přezdívaný Hudy. První lezecké krůčky podniká se svými kamarády v pískovcových skalách rodného Českosaského Švýcarska.

HUDYsport založil vynikající lezec Jindřich Hudeček přezdívaný Hudy. První lezecké krůčky podniká se svými kamarády v pískovcových skalách rodného Českosaského Švýcarska.

Už od samého začátku je zřejmý jeho mimořádný lezecký talent. v Labských pískovcích Českosaského Švýcarska postupně přelézá nejtěžší cesty jiných lezců a prostupuje nové odvážné lezecké směry. Lezení těžkých, tzv. morálových cest s tehdejším lezeckým vybavením bylo náročné nejenom po fyzické, ale zejména po psychické stránce. Morálu má ale Hudy už od samého začátku na rozdávání a strach řadí mezi příjemné pocity. Lezení je pro něj jedno velké dobrodružství.

Jindřich Hudeček a Adam Ondra

V letech 19831990 je součástí československého horolezeckého reprezentačního týmu a otevírají se mu komunismem zavřené hranice do západního světa. Je členem několika vysokohorských expedic a účastní se závodů Světového poháru v lezení na obtížnost, včetně legendárního Rock Masters v italském Arcu. Mezi jeho nejhodnotnější výstupy patří zimní prvovýstup severní stěnou Triglavu nebo sólo výstup na El Capitan. Díky kontaktům s výrobci lezeckého materiálu začíná, po pádu komunistického režimu, v roce 1990 obchodovat s outdoorovým vybavením.

Jak šel čas aneb historie společnosti

1990

Založení a první prodejna

V roce 1990 zakládá Jindřich „Hudy“ Hudeček malou firmu, která obchoduje s outdoorovým vybavením a stává se základem pro budoucí společnost HUDYsport. Ve stejném roce také otevírá první kamennou prodejnu v hraniční obci Hřensko uprostřed Labských pískovců.

Martin Rýva, Richard Litochleb, Petr Laštovička a Jindřich Hudeček, Hřensko. Martin Rýva, Richard Litochleb, Petr Laštovička a Jindřich Hudeček, Hřensko.

1990–DNES

Rozšiřování sítě outdoorových HUDY prodejen

V letech následujících po otevření první prodejny ve Hřensku otevírá Hudy spolu se svými kamarády ze skal či horolezeckých expedic další HUDY prodejny po celé České republice a Slovensku. Většina lidí, kteří pracují v HUDY, jsou aktivní lezci či sportovci s velkými zkušenostmi v oboru. Díky tomu vzniká uvnitř firmy silný duch, který je jeho obrovskou hnací silou.

První prodejna HUDYsportu ve Hřensku existuje na stejné adrese dodnes. První prodejna HUDYsportu ve Hřensku existuje na stejné adrese dodnes.

1991

HUDY výhradní distributor značky La Sportiva v ČR

Italská značka La Sportiva patří mezi špičku ve výrobě lezeckých a trekingových bot. Následně rozšiřuje tento výrobce sortiment také o skialpovou výbavu, běžeckou obuv a sportovní oblečení. Historie značky sahá do první poloviny 20. století, kdy obuvník Narciso Delladio vyrábí v údolí Val di Fiemme kožené boty pro dřevorubce a zemědělce.

La Sportiva hlavní značkou veletrhu Sport Prague na začátku 90. let. La Sportiva hlavní značkou veletrhu Sport Prague na začátku 90. let.

1994

Založení společnosti Rock Empire

Firma se zaměřila na výrobu lezeckých úvazků a značka ROCK EMPIRE® se stala synonymem prvotřídního horolezeckého vybavení a vybavení pro práce ve výškách. Produkty Rock Empire se nyní prodávají ve více než 40 zemích.

ROCK EMPIRE®

1995

HUDY výhradní distributor značky deuter v ČR

Společnost deuter se řadí mezi nejstarší výrobce batohů. Širokou nabídku turistických, horolezeckých, cyklistických, městských i školních batohů doplňují ledvinky, cestovní tašky a spousty dalšího vybavení. Historie firmy sahá již do přelomu 19. a 20. století, kdy Hans Deuter vyrábí poštovní tašky a pytle, které dodává bavorské královské poště.

Batohy Deuter celosvětově představují absolutní špičku ve své kategorii. Batohy Deuter celosvětově představují absolutní špičku ve své kategorii.

2000

Jindřich Hudeček vstupuje do společnosti Direct Alpine

Jindřich Hudeček vstupuje do společnosti Direct Alpine, renomovaného českého výrobce horo/lezeckého oblečení. Jde o strategické partnerství, které znamená jednak rozvoj značky Direct Alpine v rámci obchodů HUDYsport a jednak možnost dalšího růstu v zahraničí.

Foto: Pavel Rýva (Pajka), Kalymnos Foto: Pavel Rýva (Pajka), Kalymnos

2002

HUDY výhradní distributor značky North Face v ČR

Legendární americká značka The North Face nabízí široké spektrum produktů. Kromě těch volnočasových, cestovatelských či sportovních i třeba kultovní sérii Summit Series. Příběh značky začal již v roce 1966 v malém sanfranciském krámku s lyžařským a outdoorovým vybavením.

Prezentace značek HUDY na jednom z outdoorových festivalů. Prezentace značek HUDY na jednom z outdoorových festivalů.

2003

HUDY výhradní distributor značky Millet v ČR

Značka Millet je proslulá svými vysoce inovativními výrobky určenými i do těch nejextrémnějších podmínek. Oblečení, sportovní obuv, batohy a horolezecké vybavení Millet byly u řady milníků ve světovém horolezectví. V Chamonix sídlí nejznámější a nejstarší kancelář horských vůdců na světě The Chamonix Guides Company. A právě tito horští vůdci se podílejí na vývoji a testování produktů značky Millet.

Vybavení Millet je excelentní volbou pro skialpinismus, freeride, horolezectví a další výkonnostní outdoorové disciplíny. Vybavení Millet je excelentní volbou pro skialpinismus, freeride, horolezectví a další výkonnostní outdoorové disciplíny.

2004

Mezinárodní outdoorová síť

Po vstupu do Evropské unie v roce 2004 se z HUDY stává mezinárodní outdoorová síť. HUDY začíná podnikat na Slovensku. Postupně se otevírají prodejny v Bratislavě, Popradu, Košicích, Banské Bystrici, Žilině, Nitře, Liptovském Mikuláši a Martině.

Mezinárodní outdoorová síť

2009

E-shop HUDY

HUDY vstupuje do dynamického světa e-commerce. Virtuální outdoorová prodejna si okamžitě získala u zákazníků velkou oblibu, o čemž svědčí opakované úspěchy v soutěžích Shop roku, Web TOP 100 i výjimečné hodnocení spokojenosti zákazníků na srovnávači Heureka.

Na e-shopu najdete také HUDY poradnu, jež každoročně odbaví tisíce dotazů. Na e-shopu najdete také HUDY poradnu, jež každoročně odbaví tisíce dotazů.

2012

Velkoobchod

HUDYsport se začal zabývat distribucí výrobků řady světových značek outdoorového vybavení do České republiky a na Slovensko, má však i širokou síť zákazníků záchranných a bezpečnostních složek státní správy – horská služba, policie, zdravotnická záchranná služby, armáda, hasičský záchranný sbor.

Velkoobchod navazuje vztahy zejména se specializovanými obchody, lezeckými stěnami a rescue složkami. Velkoobchod navazuje vztahy zejména se specializovanými obchody, lezeckými stěnami a rescue složkami.

2013

HUDY výhradní distributor značky Mammut

Značka Mammut je moderní outdoorová značka s bohatou historií. Mnohaleté znalosti a zkušenosti s výrobou horolezeckého vybavení, outdoorového oblečení, spacáků a bot jsou synonymem kvality „made in Switzerland“. Historie firmy sahá až do roku 1862, kdy Kaspar Tanner zakládá ve švýcarském Dintikonu manufakturu na výrobu dnes již legendárních lan.

Ambasadorem značky Mammut je také elitní český horolezec Mára Holeček. Ambasadorem značky Mammut je také elitní český horolezec Mára Holeček.

2013

Lezecké stěny HUDY sport

Kam si jít v zimě společně zalézt, to byla otázka na samém prvopočátku. Odpovědí se pak stalo postavení lezecké haly pro širokou veřejnost v Ústí nad Labem. Následuje HUDY lezecké centrum v Brně a Praze. Lezecké stěny poskytují prostor pro rekreační lezce i pro pořádný trénink. Lezecká centra nabízejí kromě značených cest různých obtížností také moderní zázemí, půjčovnu lezeckého vybavení a lezecké kurzy pro jednotlivce i skupiny.

Lezecké stěny poskytují skvělé tréninkové zázemí pro děti, začátečníky i profesionální lezce. Lezecké stěny poskytují skvělé tréninkové zázemí pro děti, začátečníky i profesionální lezce.

2016

HUDY slaví 25 let

Jedinečný příběh, který začal založením malé prodejny s outdoorovým vybavením v Českém Švýcarsku, pokračuje v podobě největší sítě outdoorových prodejen v Česku a Slovensku.

Každoroční setkání zaměstnanců HUDY, v tomto případě na Sněžce. Každoroční setkání zaměstnanců HUDY, v tomto případě na Sněžce.

2016

HUDY se stává prodejcem značky Fjällräven

Skandinávský design prověřený severskou přírodou. Oblečení, batohy a vybavení Fjällräven je promyšleno do těch nejmenších detailů tak, aby obstálo i v těch nejdrsnějších severských podmínkách.

Severským klimatem prověřená značka v skandinávském designu. Severským klimatem prověřená značka v skandinávském designu.

2017

Největší síť outdoorových prodejen v České a Slovenské republice

38 maloobchodních prodejen na území obou republik, jejichž větší část je provozována na základě franchisingové smlouvy. Chceme provozovat takové obchody, do kterých bychom šli my sami nakupovat.

Největší síť outdoorových prodejen v České a Slovenské republice

2018

INOVACE A DIRECT ALPINE

Plnohodnotnou součástí skupiny se stává respektovaný český výrobce outdoorového oblečení společnost Direct Alpine. HUDY prochází velkou změnou v oblasti logistiky a přichází s řadou novinek v oblasti marketingu: nový vizuální styl, nový formát katalogu, zcela nový e-shop.

Jindřich Hudeček patří k velkým fanouškům značky Direct Alpine, kterou si každoročně bere na své prvotřídní výstupy v Patagonii. Jindřich Hudeček patří k velkým fanouškům značky Direct Alpine, kterou si každoročně bere na své prvotřídní výstupy v Patagonii.

2020

30 LET HUDY SPORTU A ZLATÉ CEPÍNY

K 30. výročí HUDY sportu ambasador Marek Holeček obdržel v pořadí již druhý Zlatý cepín za prvovýstup na sedmitisícový Chamlang. Jeho parťákem byl v technicky velmi obtížné cestě Zdeněk Hák. Toto prestižní ocenění lze bez nadsázky považovat za zlatou olympijskou medaili v disciplíně horolezení ve velehorách. První Zlatý cepín si - rovněž s Hákem - zasloužili za náročnou prvovýstupovou linii na osmitisícový Gašerbrum I. v roce 2017.

30 LET HUDY SPORTU A ZLATÉ CEPÍNY

2020

PODPORUJEME OUTDOOROVÉ FILMY

HUDY už je řádku let generálním partnerem profesionálních outdoorových dokumentů, které sbírají oceněnění na filmových festivalech. Po The Elements (2016), Střípky ze života horolezce – vzpomínka na Míru Šmída (2018), Pro vrchol na konec světa- Antarktida 2018 a Naked Mountain (2019) je to snímek BOYS 1970: filmový dialog minulosti a přítomnosti, zachycující zápolení českých horolezců v peruánských velehorách na pozadí tragédie pod Huascaránem roku 1970 a moderního prvovýstupu na Huandoy.

PODPORUJEME OUTDOOROVÉ FILMY