Ostatní úvazky

Lezecké ani pracovní úvazky v této kategorii sice nenajdete, zato tu na vás čekají úvazky pro evakuaci osob a především úvazky na canicross. Pokud jste i vy propadali běhu se psem, pak víte, že správný sedák má promyšlenou konstrukci, která rozkládá tah psa na vaše tělo, uvolňuje vám při sportu ruce a nijak nenarušuje váš běžecký styl.

Ostatní úvazky– vyberte si z podkategorií

Ostatní úvazky– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Everest Ready Zobrazit popis parametru

Na produkt nebo variantu produktu označenou štítkem „Everest ready“ můžeš uplatnit slevový voucher, který můžeš získat pokud jsi členem věrnostního programu Everest.

Zobrazit všechny Everest ready produkty

Pohlaví

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Ostatní úvazky– vyberte si z podkategorií

Naši zákazníci často nakupují dle těchto kritérií

Sedáky Rock Empire Sedáky Mammut Sedáky Black Diamond Sedáky Arcteryx Sedáky Petzl

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Jak vybrat lezecký úvazek

Úvazek patří k základnímu lezeckému vybavení, jelikož slouží ke spojení lezce s lanem. Zatímco u dětí se běžně používá celotělový úvazek, dospělí ho využijí spíše výjimečně – například při vysokohorské turistice, kdy se nepočítá s pády a dlouhými visy nebo slaňováním. Mnohem častěji u nich přijde ke slovu samotný sedací úvazek nebo kombinovaný úvaz, který tvoří sedák a prsní úvazek. Jeho použití se doporučuje zejména na ferratách a všude tam, kde hrozí dlouhé a nekontrolované pády.

Ostatní úvazky na lezení

Mezi další úvazky, se kterými se můžete setkat, patří pracovní úvazek. Ten se od standardních lezeckých úvazků liší použitými materiály, které jsou velmi pevné a odolné. Úvazky pro práci ve výškách také často disponují sloty pro drobné nářadí, komfortním polstrováním nebo reflexními prvky. Velmi speciálním úvazkem je sedák pro canicross neboli běh se psem. Jedná se o ultralehký postroj, který je nastavitelný v oblasti boků a nohou. Běžně disponuje reflexní páskou pro bezpečný pohyb ve tmě.