Ostatní úvazky

Lezecké ani pracovní úvazky v této kategorii sice nenajdete, zato tu na vás čekají úvazky pro evakuaci osob a především úvazky na canicross. Pokud jste i vy propadali běhu se psem, pak víte, že správný sedák má promyšlenou konstrukci, která rozkládá tah psa na vaše tělo, uvolňuje vám při sportu ruce a nijak nenarušuje váš běžecký styl.

Ostatní úvazky– vyberte si z podkategorií

Ostatní úvazky– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Pohlaví

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Ostatní úvazky– vyberte si z podkategorií

Naši zákazníci často nakupují dle těchto kritérií

Sedáky Rock Empire Sedáky Mammut Sedáky Black Diamond Sedáky Arcteryx Sedáky Petzl

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Jak vybrat lezecký úvazek

Úvazek patří k základnímu lezeckému vybavení, jelikož slouží ke spojení lezce s lanem. Zatímco u dětí se běžně používá celotělový úvazek, dospělí ho využijí spíše výjimečně – například při vysokohorské turistice, kdy se nepočítá s pády a dlouhými visy nebo slaňováním. Mnohem častěji u nich přijde ke slovu samotný sedací úvazek nebo kombinovaný úvaz, který tvoří sedák a prsní úvazek. Jeho použití se doporučuje zejména na ferratách a všude tam, kde hrozí dlouhé a nekontrolované pády.

Ostatní úvazky na lezení

Mezi další úvazky, se kterými se můžete setkat, patří pracovní úvazek. Ten se od standardních lezeckých úvazků liší použitými materiály, které jsou velmi pevné a odolné. Úvazky pro práci ve výškách také často disponují sloty pro drobné nářadí, komfortním polstrováním nebo reflexními prvky. Velmi speciálním úvazkem je sedák pro canicross neboli běh se psem. Jedná se o ultralehký postroj, který je nastavitelný v oblasti boků a nohou. Běžně disponuje reflexní páskou pro bezpečný pohyb ve tmě.