Pracovní helmy

Ať už se ve výškách pohybujete ve svém volném čase, nebo v pracovní době, potřebujete spolehlivou přilbu, která vám nevypoví službu ani v té největší krizovce. U nás seženete pracovní přilby, které splňují ty nejdrsnější standardy a bezpečností normy pro práci ve výškách. Najdete mezi nimi i helmy s šestibodovou vložkou, která se přizpůsobí tvaru hlavy.

Pracovní helmy– vyberte si z podkategorií

Pracovní helmy– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Everest Ready Zobrazit popis parametru

Na produkt nebo variantu produktu označenou štítkem „Everest ready“ můžeš uplatnit slevový voucher, který můžeš získat pokud jsi členem věrnostního programu Everest.

Zobrazit všechny Everest ready produkty

Pohlaví

Štítky

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Pracovní helmy– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Co musí splňovat pracovní ochranná helma?

Pracovní helma je společně se statickým lanem a pracovním úvazkem nedílnou součástí výbavy pro práci ve výškách. Standardem se již dnes stávají pohodlné ochranné helmy s páskem pod bradou, který se uvolní, dojde-li k zachycení přilby o překážku. Vysokou bezpečnost podtrhuje šestibodová vložka, která se přizpůsobí tvaru hlavy. Většina pracovních přileb disponuje rovněž postranními sloty pro připojení ochrany sluchu, otvory pro přišroubování ochranného štítu nebo klipy pro připojení čelovky.

Jak se liší pracovní a lezecká helma?

Hlavním rozdílem je účel, ke kterému přilba slouží. Pro práci ve výškách nebo na stavbě je nutné sáhnout po certifikované pracovní přilbě, která zpravidla disponuje řadou vychytávek pro snadnější vykonávání pracovních povinností. Naopak při zdolávání strmých skalních stěn a horských vrcholků budete potřebovat buď skořepinovou, nebo pěnovou helmu na lezení (např. od značky Black Diamond), která podstatně snižuje riziko zranění hlavy padajícím kamením, lezeckým materiálem nebo při pádu lezce.