Příslušenství k lavinovému vybavení

Jakmile jednou překročíte hranice upravených sjezdovek a daleko za zády necháte lyžařská střediska, ocitnete se ve zcela jiném světě. Ve světě horských velikánů a otevřených plání pokrytých nedotčeným sněhem. Ve světě, kde je riziko pádu laviny doslova všudypřítomné. Ve volném terénu by vám proto vždy měla dělat společnost parta kamarádů, lavinový batoh a takzvaná svatá trojice.

Příslušenství k lavinovému vybavení– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

K čemu slouží lavinové vybavení?

Láká vás skialpinismus nebo freeride? Při pohybu v horském terénu je velmi důležitá lavinová výbava a perfektní znalost jejího používání. Samozřejmou součástí vašeho batohu by měla být takzvaná „svatá trojice“ – lavinový vyhledávač neboli pípák, sonda a lopata. Mějte na paměti, že jedno bez druhého postrádá smysl! S pomocí pípáku a lavinové sondy jste schopni určit přesnou polohu zasypaného člověka a následně ho díky lavinové lopatě vyprostit z ledového sevření dříve, než mu dojde kyslík. 

Jak vybrat lavinový batoh?

Svatou trojici pro jistotu doplňte lavinovým batohem s airbagem, který se v případě pádu laviny nafoukne a zvětší tak váš celkový objem. Dále už zafunguje fyzika, a to konkrétně princip granulární konvekce, podle kterého se objemnější částice drží na povrchu pohybující se hmoty. Jako když zatřesete miskou plnou ořechů – ty větší zůstanou navrchu, zatímco ty malé klesnou na její dno. Buďte připraveni na vše a prohlédněte si nabídku značky Mammut – specialisty na lavinovou bezpečnost.