Ostatní lana

Lezení je často považováno za rizikový sport. Kdokoliv ho ale vyzkoušel, moc dobře ví, že opak je pravdou. Pokud budete dodržovat bezpečnostní postupy a používat vhodné vybavení, snížíte míru rizika na úplné minimum. Do své výbavy proto zahrňte nejen dynamické lano, ale také lano pomocné, na němž lze bez obav slaňovat nebo ho použít pro jištění družstva na ledovcové túře.

Ostatní lana– vyberte si z podkategorií

Naši zákazníci často nakupují dle těchto kritérií

Horolezecká lana Tendon Horolezecká lana Mammut

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Dynamické, nebo statické lano?

Pokud se chcete ve výškách pohybovat bezpečně, lano se stane vaším nepostradatelným pomocníkem. V kritický moment dokáže zabrzdit pád lezce, a to za předpokladu, že jistící kamarád včas zareaguje a zablokuje lano v jistící pomůcce. Pro sportovní lezení, horolezectví a lezení na umělých stěnách se používají výhradně dynamická lana, při práci ve výškách naopak přijdou vhod statická lana, která jsou ideální pro dlouhodobé zatížení, nikoliv však pro ztlumení případného pádu.

Jak vybrat to správné lano?

Pro lezení na skalách a na umělé stěně se používají jednoduchá lana, zatímco pro alpské skalní lezení, lezení v ledu a mixy jsou vhodná lana poloviční. Pro vícedélkové sportovní lezení v horách využijete dvojitá lana Tendon, která po spojení umožňují dlouhé slaňování. Vhod přijde také pomocné lano vyvinuté speciálně pro potřeby skialpinistů, vysokohorských turistů a horolezců. Lze na něm bez obav slaňovat nebo ho použít pro jištění družstva na ledovcové túře či jako pomocné lano na ferratě.