Skialpinismus, lyžování, sněžnice

Zapomeňte na přeplněné sjezdovky a fronty lyžařů čekajících na vlek. Skialpinismus je cesta daleko za hranice sjezdovek a všedních zážitků. Na svah si sice budete muset vyšlápnout sami na lyžích se stoupacími pásy nebo na sněžnicích, o to víc si ale užijete následnou jízdu volným terénem v nedotčeném prašanu.

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Vybavení na skialpinismus

Svobodu spojenou s výstupy a sjezdy na panensky bílých svazích si užijete jen s tou správnou výbavou. Základem jsou lyže na skialp s odlehčenou strukturou a speciálním vázáním, které má při výstupu volnou patku s nastavitelnými opěrkami a na sjezd se přepne do režimu bezpečnostního vázání. Výstup na svah usnadní jednak stoupací pásy, které nalepíte na skluznici lyží a před sjezdem je odstraníte, a jednak skialpová lyžařská obuv, která je velmi lehká a umožňuje pohodlně ohýbat kotník.   

Lavinová bezpečnost

Do zimního terénu nikdy nevyrážejte bez adekvátní lavinové výbavy, která podstatně zvyšuje šanci na záchranu života při setkání s lavinou. Základem je lavinový vyhledávač (pípák), sonda a lopata – vybavení, pro které se mezi horolezci vžilo označení „svatá trojice“. Pomocí pípáku a sondy dokážete lokalizovat zasypaného člověka a lopatou ho vysvobodit ze sněhového sevření. Sáhnout můžete také po lavinovém batohu s airbagem, který vás v případě potřeby udrží na povrchu laviny.