Zapalovače, křesadla

Oheň je jedním ze základních předpokladů přežití v divočině. Uvaříte si na něm večeři, zahřeje vás a navíc zažene divou zvěř. Vlhkými sirkami ho ale nezapálíte. Z toho důvodu se vyplatí nosit po kapsách staré dobré křesadlo nebo outdoorový zapalovač, který umožní rozdělat oheň při jakýchkoliv povětrnostních podmínkách a nadmořské výšce.

Zapalovače, křesadla– vyberte si z podkategorií

Zapalovače, křesadla– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Štítky

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Zapalovače, křesadla– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Ideální jídlo na cesty

Vyrážíte-li na kratší výlet do přírody, pravděpodobně si vystačíte s jídlem, které si nesete z domova nebo s hotovkami, které stačí jen ohřát. Zapomeňte ale na čínskou polévku v sáčku – pro turisty a sportovce jsou ideální dehydrovaná jídla, která vaše záda nebudou při výšlapu zatěžovat a navíc chutnají fantasticky. Na delších výpravách pak využijete vařič, kotlík a další kempingové nádobí, které by mělo být lehké a skladné, aby v turistickém batohu nezabíralo příliš místa.

Jak na vaření v přírodě

Bez vařiče nebo chcete-li hořáku, se na delších výpravách většinou neobejdete. K těm nejběžnějším patří plynové vařiče, které jsou skladné a snadno se ovládají. Pokud cestujete autem a nemusíte řešit váhu, můžete zvesela sáhnout po plotýnkovém vařiči nebo plynovém grilu. Rozdělat oheň pod hořákem vám pomůže kempingový zapalovač nebo křesadlo. Zvlášť oblíbené je hořčíkové (neboli magnesiové) křesadlo, které vám umožní rozdělat oheň při jakýchkoliv povětrnostních podmínkách a nadmořské výšce.