Lezecké sedáky a úvazky pro děti

Nechte své děti nahlédnout do světa horských velikánů, dechberoucích výhledů a adrenalinem nabitých zážitků. Nezapomeňte jim ale nejprve vštípit zásady bezpečného pohybu po horách a naučit je správně používat veškeré vybavení, které jim tak v kritický moment dokáže zachránit život. O bezpečí malých dobrodruhů se postarají zejména dětské úvazky, kvalitní lezečky a přilba.

Lezecké sedáky a úvazky pro děti– vyberte si z podkategorií

Lezecké sedáky a úvazky pro děti– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Velikost

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Lezecké sedáky a úvazky pro děti– vyberte si z podkategorií

Naši zákazníci často nakupují dle těchto kritérií

Sedáky Petzl Sedáky Arcteryx Sedáky Black Diamond Sedáky Mammut Sedáky Rock Empire

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Co patří k základnímu vybavení na lezení?

Lezení je ideální sport nejen pro dospělé, ale i pro děti, u kterých podporuje rozvoj pestrých motorických dovedností. V případě malých lezců je ale třeba dbát zvýšené opatrnosti a důsledně dbát na jejich bezpečí při pohybu ve výškách. Do začátku jim pořiďte kvalitní lezečky s měkkou konstrukcí, která nevyvíjí přílišný tlak na rostoucí dětské chodidlo, spolehlivý lezecký úvazek Black Diamond a samozřejmě přilbu. Vždy dbejte také na to, aby dítě lezlo pod dohledem zkušeného člověka.

Jaký lezecký úvazek je vhodný pro děti?

Dětské úvazky se kromě rozměrů liší také rozložením těžiště. Pro malé lezce jsou speciálně určeny celotělové úvazky, které tvoří soustava popruhů lehce obepínající jak stehna, tak horní polovinu těla. Je to asi jediná zaručená možnost, jak se u malých dětí vyhnout nebezpečí vyklouznutí z úvazu. U větších lezců lze sáhnout po osvědčeném kombinovaném úvazku, tedy spojení sedáku a prsního úvazku. Jeho použití se doporučuje zejména na ferratách a všude tam, kde hrozí dlouhé a nekontrolované pády.