Pádla

Nedá se svítit, pádlo prostě patří k základní vodácké výbavě. Bez něj jen těžko doplujete do svého cíle. A co si budeme povídat – občas přijde vhod také jako pomyslné stéblo, kterého se tonoucí chytá. Stejně tak se určitě shodneme i na tom, že nehody se občas dějí a najednou jste o pádlo chudší. Teď už si s tím ale hlavu lámat nemusíte. Stačí si vybrat nový kousek a můžete zpátky na vodní hladinu.

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Na paddleboardu bezpečně

Paddleboardy, také nazývané Stand Up Paddle (SUP), vypadají jako větší surfboardy, na kterých se stojí a pádluje. Díky svým rozměrům jsou stabilnější, takže na nich udržíte rovnováhu snáz než na surfu. Opatrnost je ale rozhodně na místě, zvlášť pokud pádlujete daleko od břehu. Samozřejmostí by měla být záchranná vesta a pojistné lanko, které vás spojuje s prknem a nedovolí, aby vám uplavalo. Doporučit lze také pádlo vybavené plovákem, které se v případě pádu do vody udrží na hladině.

Jak vybrat pádlo na paddleboarding

Pádlo je nezbytnou součástí vybavení každého paddleboardisty. Nejčastějším typem jsou rozkládací hliníková pádla Kiboko, která bývají k vidění v půjčovnách a rovněž jsou součástí paddleboardingových setů. Pokud to ale s pádlováním vestoje myslíte vážně, sáhněte po celokarbonové variantě, která je lehká, odolná a lze s ní docílit nejlepšího přenosu síly. A jak poznáte správnou délku pádla? Pokud pádlo postavíte listem na zem a zvednete paži nad hlavu, měli byste držet hlavičku pádla.