Adam Ondra, lezec, olympionik

Adam Ondra je nejostřejší špičkou v toulci šípů českého i světového sportovního lezení. Mistr světa, republiky, účastník olympijských her.

Adam je zdatný jinoch dlouhých rukou, nohou a krku. Na vertikálách si s jeho bujarými kadeřemi pohrává vlahý větřík. Adam platí už více jak jedno desetiletí za démant všech démantů českého sportovního lezení. Už ve svých dvanácti letech se zařadil mezi desítku nejlepších světových lezců na obtížnost a nehodlá to měnit. Jako první přelezl novou nejtěžší cestu světa, vlastní projekt Silence obtížnosti 9c. Je mnohonásobný mistr světa i České republiky, vícenásobný vítěz Světového poháru a dalších významných lezeckých soutěží, hrdý nosič prestižních ocenění v zahraničí i doma. Natočili o něm snad víc filmů než o Bambim. V roce 2021 reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách v Tokiu. A v roce 2022 vydal monstrózně luxusní fotoknihu doplněnou zamyšleními o životě a tak vůbec „AO“.

  • narodil se roku 1993, takže je to stále mladík
  • narodil se v Brně a nebojí se tam žít ani teď
  • měří hodně, váží málo
  • je ambasadorem italské firmy La Sportiva a švýcarské Mammut
  • je ženatý s Ivou; Iva je jak jinak než lezkyně
  • sledovat ho můžete na osobních stránkách nebo sociálních sítích Facebook a Instagram

Adam Ondra byl ambasadorem značek RockEmpire a HUDY už ve svých začátcích. Adam k tomu říká: „Pamatuju si na svoji první návštěvu Hudysportu v Brně na Veveří. Jako malýmu prckovi se mi tam hrozně líbil maglajzák s "kočičkou". Ve skutečnosti to byla myš, ale já jsem v tom viděl kočičku.  Otravoval jsem mamku tak dlouho, až mi ho koupila. Dá se tedy říct, že chodím do Hudy odmalička. Samozřejmě jsem se ptal, co, či kdo je to HUDY. Takže Hudyho jméno znám opravdu odmalička.“

V čem A S ČÍM leze Adam Ondra?


LEZEČKY Solution, Solution Comp, Futura, Theory, Katana Laces, TC Pro 

SEDÁK Mammut Sender, Mammut Sender Light
Mammut Sender byl speciálně vyvinut pro elitní lezecké výkony. Sedák je proto lehký jako pírko, a přitom dostatečně pohodlný, aby pohltil nespočet pádů během nácviku cesty. Navíc je sedák opatřen dostatkem větracích průduchů pro efektivní odvětrávání i při maximálním lezcově výkonu.

EXPRESKY Mammut Workhorse nebo Sender (na onsight)
Mammut Workhorse je ideální volbou pro PP přelezy. Festovní expreska s pohodovým cvakáním. Dodává se v délce 12 a 17 cm, tak abyste s nimi dokázali perfektně vypreparovat váš vysněný projekt.
Sender je ultra lehká expreska pro onsight přelezy, kdy se každý gram počítá! Díky širšímu typu pásku se expreska pohodlně cvaká i z náročné lezecké pozice.

JISTÍTKO Grigri a Smart

LANO Alpine Sender Dry 8.7, Crag Sender Dry 9.0
Pouhých 51 gramů váží metr lana Alpine Sender Dry 8.7, což z něj činí ideální volbu pro ty nejnáročnější sportovní cesty.
Crag Sender Dry 9.0 - díky průměru 9.0 je lano velmi vstřícné při manipulaci, a tak i vhodné pro každodenní sportovní lezení.

HELMA Mammut Crag Sender
I při špičkovém sportovním lezení se vyskytují situace, kdy přilba představuje nezbytnou součást lezcovy výzbroje. Helma Mammut Crag Sender je speciálně konturovaná tak, aby perfektně seděla i při nejnáročnějších lezeckých krocích a zároveň efektivně chránila hlavu proti nárazu nebo pádu například kamení.

MAGLAJZÁK Gym Print Chalk Bag
Čím je cesta těžší, tím více je třeba mágovat. Maglajzák Gym Print Chalk Bag je speciálně navržen tak, aby naprášil ruce i v těch nejdivočejších lezeckých situacích.

PŘÍSTUPOVKY Saentis Low Men
Mnohdy lezecké obtíže začínají už na nástupu, takže kvalitní „aproučovky“ jsou základ! Saentis Low s podrážkou Michelin skvěle drží v každém terénu, navíc díky membráně Goretex v nich v klidu přečkáte i kratší přepršku.

KALHOTY Massone Shorts
Absolutní svoboda pohybu dolních končetin je v náročných lezeckých cestách nezbytná! Kraťasy Massone Shorts takovou svobodu poskytují, navíc skvěle sedí a nikde nepřekáží.

MIKINA Aconcangua Light ML

PÉŘOVKA Eigerjoch Pro IN Hooded
Špičkové přelezy se mnohdy kvůli optimálnímu tření realizuji ve velmi chladném období. Aby svaly a klouby neprochladly, je třeba se od okolních nízkých teplot perfektně izolovat. Péřovka Eigerjoch Pro IN Hooded udrží vaše svaly zahřáté i v té největší zimě.