Dynaprot 10 Y

Ostatní smyčky Tendon

631 Kč

Registrujte se a ušetřete
45 Kč (7 %)

Odsedka z dynamického lana se dvěma rameny.

Pokud používáte klasickou odsedku (např. sešitou smyci) pouze tak, že ji zatěžujete jen staticky je vše v pořádku. Často ovšem nastanou situace, kdy se ocitnete v úrovni nebo dokonce nad kotvícím bodem a v případě pádu je zatížení odsedky a štandu již dynamické. Rázové síly v takovém případě (i když se to na první pohled nezdá) již dost značné a hrozí selhání jistícího stanoviště (typicky v horách, pokud je ze starších skob apod..) nebo dokonce smyčky samotné. Dynamická odsedka snižuje rázovou sílu na přijatelnou úroveń (7,4 kN při f1 a 10,7 při f2). Dvě ramena usnadňují různé manévry při jištění, slaňování apod... Smyčka neslouží jako náhrada feratového setu!

  • dvě ramena 45 a 75 cm
  • maximální statické zatížení až 22 kN
  • velké prostřední oko umožňuje navázání liščím uzlem

Parametry Dynaprot 10 Y

Značka: Tendon
Průměr (mm): 10
Materiál popruhu: Polyamid-PAD
Nosnost (kN): 22
Rázová síla (kN): 7.4
Norma: EN 892
Produktové číslo:99994588
EAN:8590869273452

Hodnocení zákazníků

Řadit hodnocení od: Nejnovější Podle počtu hvězdiček

Produkt ještě nikdo nehodnotil.

Přidejte vaše hodnocení

Produkty mohou hodnotit pouze přihlášení uživatelé, prosím přihlaste se.

Nejčastější dotazy

K tomuto produktu zatím nikdo dotaz nepřidal, buďte první!

Zeptejte se

Na Váš dotaz odpovíme v co nejkratší době, obvykle do následujícího pracovního dne. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Tendon

Tendon je značka, kterou česká firma LANEX a.s.. využívá jako název pro skupinu horolezeckých lan. Tradice výroby textilních lan sahá v Bolaticích až do roku 1949. Firma LANEX a.s. se přitom úspěšně rozvíjí od počátku 90. let 20. století a přináší technologicky velmi vyspělé, funkční a kvalitní produkty z oboru technického textilu. Důraz na kvalitu a spolehlivost je při výrobě samozřejmostí. V  nabídce firmy naleznete horolezecká lana, pracovní lana atd.

Zobrazit více o značce