Jak vybrat slackline

Slackline je sport, volnočasová aktivita, zábava, nebo pomůcka pro trénink. Každý si při balancování na volně napnutém popruhu najde své. Slackline je moderní provazochodectví, kde se na rozdíl od toho klasického nechodí po ocelovém laně s tyčí v rukou, ale po volném popruhu a rovnováha se udržuje pouze vlastním tělem.

slackline

Slackline je zábava s benefity

Slackline lze využít jako zábavu na zahradu nebo do parku, ale zároveň jako rehabilitační pomůcku na bázi nestabilních ploch, či jako doplněk k tréninku jiných sportů. Se slackline lze posilovat, cvičit, nebo se jen tak bavit. Prokázaný je především pozitivní vliv na zpevnění středu těla a hluboký stabilizační systém. Obrovský přínos je rovněž v rozvoji koordinace pohybů a rovnováhy, což je důležité jak u dětí, tak dospělých.

Nemusíte chodit mezi vysokými skalami, abyste poznali esenci té pravé rovnováhy. Stačí i lajna kus nad zemí. Po prvních krůčkách budete tvrdit, že to nejde. Ale s každým dalším pokusem se najednou začne tělo adaptovat na pohyb popruhu a zlepšovat se. Radost z každého dalšího kroku, kdy jste v sobě našli zase o kus rovnováhy více, je návyková. Budete chtít zkoušet hledat rovnováhu znovu a znovu. Základem je naučit se držet balanc a vůbec na lajně nějaký čas vydržet. Následně je dobré naučit se dělat kroky. Po zvládnutí chůze se otvírají nekonečné možnosti, jak lajnu prodlužovat, napínat výše a povolenější nebo se začít učit triky a cviky.

Jak správně vybrat slackline set?

Pokud Vás slackline oslovil, tak není nic jednoduššího než si pořídit základní slackline set a pustit se do tréninku a zábavy. V kompletním setu naleznete vše, co k napnutí lajny potřebujete, tedy samotný popruh na chození a nějaký prostředek pro kotvení a napínání, což je většinou ráčna. Instalaci zvládne každý. Čím se při výběru setu řídit?

>> Nabídka slackline<<

slackline pro děti

Volba šířky

Existují dvě základní šířky popruhu, a to 2,5 cm nebo 5 cm široký popruh. Dvoupalcové (5 cm široké popruhy) jsou vhodné pro začátečníky, děti a pro trickline, triky na slackline. Začátečníkům často pomůže s prvními kroky pocit, že větší šířka přinese více stability a na širších slackline se cítí lépe. Dvoupalcový popruh je vhodnější pro veškerá cvičení, blbnutí a trikování na slackline.

Pružnost

Velmi důležitým parametrem je pružnost a samotný úplet lajny. Základní rozdíl je v tom, že statický popruh se méně klepe a po prošlápnutí popruhu si zachovává statické vlastnosti, zatímco ten dynamický freestyle popruh se při prošlápnutí více napruží a dokáže vyhodit. Díky tomu jde na sportovních popruzích dělat freestyle, triky, skoky a další vylomeniny. Chodit lze na obou popruzích stejně, pružnější nabízí více srandy, pokud se rozhodnete na lajně blbnout.

slackline jak vybrat

Jak se tedy rozhodnout?

Budu hlavně chodit, beru šířku 2,5 cm. Chci i hopsat, dělat nějaké triky nebo jsem úplný začátečník, co to bude mít hlavně jako zábavu do parku, beru 5 cm šířku. Mám na zahradě přesně dané stromy 8 m od sebe, stačí mi 15 m dlouhý set. Slackline mě nadchl, chci se zlepšovat, trénovat a mít pořád kam jít, tak beru 20 nebo 25 m dlouhý set. Chci jen chodit, případně dělat klidné jogové cviky nebo budu chodit s rodinou, beru statický popruh. Chci být cool, beru to sportovně a líbí se mi dynamické triky, musím mít freestyle pružný popruh.

slackline surferline

slackline gibbon

slackline fitnessline

SLACKLINE CLASSIC LINE SLACKLINE FITNESS LINE SLACKLINE SURFERLINE TREEWEAR SET

Pojďte do toho! Slackline čeká

Slackline je soudobou možností, jak trávit aktivně čas a nabízí možnost rozvíjet schopnosti fyzické i psychické, posilovat vůli a hledat další výzvy. Slackline je skvělá zábava, která dokáže tmelit kolektiv a přinést spoustu radosti z překonané výzvy. Zároveň to není nákladná záležitost a základní slackline set lze pořídit do 2000 Kč. Napnutí zvládne každý.

slackline připevnění na strom