Kategorie ve kterých značku najdete

Treking, turistika, kempování

Společnost Leatherman vznikla v roce 1983, její historie ovšem sahá ještě o kousek dále.  Vše začalo už v létě roku 1970, kdy Tim Leatherman dokončil studia strojního inženýrství na Oregonské státní univerzitě.

TRNITÉ ZAČÁTKY

Tim po škole vystřídal několik různých zaměstnání. Živil se jako učitel angličtiny nebo opravář vrtulníků. Vždy toužil strávit nějaký čas v zahraničí, a tak se v roce 1975 rozhodli se ženou procestovat autem Evropu. Neustálé opravy Tima přivedly na myšlenku spojit zavírací nůž a kleště do jednoho kapesního nástroje.

Po návratu tři roky pracoval na prototypu, který si nechal patentovat. Další tři a půl roku marně usiloval o to, aby se kleště dostaly do výroby. Štěstí se na Tima usmálo teprve poté, co do podniku vstoupil Steve Berliner, kamarád z univerzitních let. První objednávku brzy následovaly další. Z původního Pocket Survival Tool se stal hit.

ZROZENÍ LEGENDY

Název společnosti Leatherman se v průběhu let stal synonymem pro kvalitní multifunkční nástroje, které bez problémů obstojí nejen v každodenním životě, ale také v náročných podmínkách vojenských misí, záchranářských operací nebo expedic do těžko přístupných koutů Země.

Veškerá produkce vzniká v továrně v Portlandu v Oregonu. Na více než 8000 metrech čtverečních pracuje na 400 zaměstnanců. Leatherman si na domácí výrobě zakládá, mimo jiné proto, že firmě poskytuje plnou kontrolu nad celým procesem vzniku nového nářadí, od návrhu prototypu, přes výběr vhodných materiálů pro jednotlivé komponenty, až po zabalení hotového kusu do krabičky.