_BIG_BRAND_LOGO Mammut

Mammut

www.mammut.ch
 

 

O značce Mammut


Vynikající výkon, spolehlivost a kvalita. To je outdoorové vybavení Mammut

Nové výrobní postupy, inovativní vývoj a produkty jedinečné kvality, to byly důvody, které Arova-Lenzburg AG proslavily na mezinárodní lezecké scéně. Velký počet horolezců začal produkty s názvem Mammut vyhledávat. Jejich outdoorové bundy, kalhoty, horolezecké úvazky, lana, jistítkaspacáky je provázely na extrémních akcích  ve skalách i v horách. Tak padlo rozhodnutí větší koncentrace na značku a tím se i oddělit od dosavadních dodavatelů materiálu. 

Švýcarská firma Mammut Sports Group AG je dnes na mezinárodní scéně jednou z nejznámějších firem v oboru produktů pro outdoor. Základní kámen tomuto úspěchu položil před 150 lety mladý výrobce lan z Lenzburgu. Mammut se brzy etabloval jako legendární výrobce lan, horolezeckého vybavení a outdorového oblečení.

Historie značky Mammut

 

Historie značky

Jméno Mammut se objevilo v r. 1955, jako jméno sportovního lana MAMMUT - Everest, které se rychle etablovalo jako hlavní položka obratu (lano silné jak mamut!). Dne 1. ledna 1984 došlo k přejmenování Arova Lenzburg AG na Arova-Mammut AG. Došlo tak k přenesení názvu produktů na název firmy.


V roce 1990 uvedl Mammut na trh poprvé sérii „Mammut Extreme", která se díky svému jedinečnému zpracování, použitým materiálům a barevnou kombinací modrá/oranžová zasloužila o další vzrůst zájmu o značku. Od roku 2001 patří Mammutu také norský specialista na spacáky, firma Ajungilak. V rámci další expanze bere Mammut AG k 1. květnu 2003 pod svá křídla jednoho z nejznámějších výrobců vosků na lyže a ošetřovacích prostředků, firmu TOKO a později následuje další švýcarská značka RAICHLE – švýcarská obuv s příslovečnou kvalitou.

 

 

Společenská zodpovědnost a ekologická stopa. Aby i příští generace mohli být horolezci...

  • Ochrana životního prostředí patří ke corovým činnostem nejen během výroby. Je důležité, aby produkty byly zdravé nejen pro lidi, ale také pro přírodu, aby si krásné hory mohli užívat i další generace. Od února 2011 je Mammut partnerem Bluesign® a od té doby krok za krokem systematicky implementuje přísné normy a požadavky pro lepší udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí do své výroby. 

  • Mammut je členem Fair Wear Foundation (FWF). S cílem zajistit spravedlivé pracovní podmínky všem zaměstnancům dodržují nejpřísnější standardy.

  •  Svou odpovědnost značka vnímá také v předávání letitých znalostí a zkušeností v oboru dále. Proto Mammut spolu s IMFGA podporuje potřebný výcvik horských vůdců v Peru a v Kyrgyzstánu, kde přispívá nejen svým know-how, ale také vybavením.

  • Mammut pro svou textilní výrobu používá organickou bavlnu, která není pěstovaná za pomoci pesticidů, chemických hnojiv ani geneticky modifikovaných semen. Peří, používané ve výrobě pochází z etického chovu zvířat certifikovaného licencí Responsible Down Standard (RDS). Do roku 2022 chce Mammut obměnit veškeré hydroizolační úpravy u textilu za alternativy bez použití PFC

 


Bluesign


Fair Wear FoundationMammut Pro Team ambasadoři
 

Mammut Pro Team

Spolehlivost je tím, co definuje produkty Mammut. Vynikající výkon a jedinečná kvalita produktů je podpořena také vstupem sportovců v Mammut Pro Teamu, kteří produkty sami testují. Na svých expedicích a dobrodružstvích jsou často závislí na tom nejspolehlivějším vybavení a právě to jim Mammut poskytuje. Testují ho v těch nejtvrdších podmínkách a na nejvyšší úrovni. Jejich zkušenosti pak dále předávají a tím zvyšují dokonalost produktů a dávají důležité podněty pro další inovace.

Mammut Pro Team se skládá ze světových sportovců zaměřující se na outdoorové i extrémní sporty. O některých členech týmu můžete ve spojení se značkou číst také na HUDY blogu.

  • Alpinismus: Dani Arnold, David Lama, Caro North, Stephan Siegrist, Nicolas Hojac

  • Lezení: Mirko Caballero, Jan Hojer, Edu Marín, Magdalena Röck, Jakob Schubert, Anna Stöhr, Juliane Wurm

  • Freeride: Nadine Wallner, Jérémie Heitz, Nicolas Falquet, Loris Falquet, Aurélien Routens

  • Trailrunning: Helen Bonsor, Andrea Huser, Karl Egloff

 

 

Unikátní Mammutí projekty

Mammut se mimo jiné věnuje také velmi zajímavým projektům. Uskutečnil např. #360project, který umožňuje 360° virtuální prohlídky nezjznámějších stěn a kopců světa z pohodlí domova. A nebo již několikátý ročník The Classics, kdy představuje milníky ve světovém lezení - v současné době můžete sledovat boulderový seriál The Classics – Midnight Lightning.

Chytré aplikace Mammut pro chytré telefony

Nevíte, co zabalit? Mammut vám poradí, stačí si na váš chytrý telefon nainstalovat aplikaci Mammut Packing List App a už na nic nezapomenete. Aplikace Mammut Safety App vám pomůže zůstat snížit rizika a nehody během zimních sportů na prašanových svazích. Na hory se můžete vydat také virtuálně ve společnosti Mammut Pro Teamu a to díky aplikaci #project360 App. Veškeré informace o aplikacích najdete na oficiálních stránkách Mammut

 


Mammut vás podrží v těch nejextrémnějších podmínkách, stačí si vybrat

výprodej40%
Atacazo Light Zip Pull Men Mammut Atacazo Light Zip Pull Men 1 139 Kč 1899 Kč
výprodej40%
zdarma
Juho Jacket Men Mammut Juho Jacket Men 3 719 Kč 6199 Kč
výprodej40%
zdarma
Jona Jacket Women Mammut Jona Jacket Women 3 839 Kč 6399 Kč
výprodej40%
Runbold Trail SO Pants Women Mammut Runbold Trail SO Pants Women 1 739 Kč 2899 Kč

výprodej30%
Ophir Speedfit Mammut Ophir Speedfit 1 113 Kč 1590 Kč
výprodej30%
9.8 Eternity Classic (2010-02241) Mammut 9.8 Eternity Classic (2010-02241) 1 883 Kč 2690 Kč
výprodej30%
Nordic SE 3 Season Mammut Nordic SE 3 Season 1 295 Kč 1850 Kč
výprodej30%
T-Base (2320-00322) Mammut T-Base (2320-00322) 413 Kč 590 Kč

 

Kategorie HUDY eShopu, ve kterých naleznete produkty této značky:

Přihlaste se k odběru newsletteru Neuniknou Vám nejlepší novinky a akce

Přidání se nezdařilo
Zpracování
Na zadanou emailovou adresu byl zaslán email, kde přidání potvrdíte

Zásady ochrany osobních údajů
Přečtěte si prosím Zásady ochrany osobních údajů na stránce pro ochranu osobních údajů