_BIG_BRAND_LOGO Mammut

Mammut

www.mammut.ch
 

 

O značce Mammut


Vynikající výkon, spolehlivost a kvalita. To je outdoorové vybavení Mammut

Nové výrobní postupy, inovativní vývoj a produkty jedinečné kvality, to byly důvody, které Arova-Lenzburg AG proslavily na mezinárodní lezecké scéně. Velký počet horolezců začal produkty s názvem Mammut vyhledávat. Jejich outdoorové bundy, kalhoty, horolezecké úvazky, lana, jistítkaspacáky je provázely na extrémních akcích  ve skalách i v horách. Tak padlo rozhodnutí větší koncentrace na značku a tím se i oddělit od dosavadních dodavatelů materiálu. 

Švýcarská firma Mammut Sports Group AG je dnes na mezinárodní scéně jednou z nejznámějších firem v oboru produktů pro outdoor. Základní kámen tomuto úspěchu položil před 150 lety mladý výrobce lan z Lenzburgu. Mammut se brzy etabloval jako legendární výrobce lan, horolezeckého vybavení a outdorového oblečení.

Historie značky Mammut

 

Historie značky

Jméno Mammut se objevilo v r. 1955, jako jméno sportovního lana MAMMUT - Everest, které se rychle etablovalo jako hlavní položka obratu (lano silné jak mamut!). Dne 1. ledna 1984 došlo k přejmenování Arova Lenzburg AG na Arova-Mammut AG. Došlo tak k přenesení názvu produktů na název firmy.


V roce 1990 uvedl Mammut na trh poprvé sérii „Mammut Extreme", která se díky svému jedinečnému zpracování, použitým materiálům a barevnou kombinací modrá/oranžová zasloužila o další vzrůst zájmu o značku. Od roku 2001 patří Mammutu také norský specialista na spacáky, firma Ajungilak. V rámci další expanze bere Mammut AG k 1. květnu 2003 pod svá křídla jednoho z nejznámějších výrobců vosků na lyže a ošetřovacích prostředků, firmu TOKO a později následuje další švýcarská značka RAICHLE – švýcarská obuv s příslovečnou kvalitou.

 

 

Společenská zodpovědnost a ekologická stopa. Aby i příští generace mohli být horolezci...

  • Ochrana životního prostředí patří ke corovým činnostem nejen během výroby. Je důležité, aby produkty byly zdravé nejen pro lidi, ale také pro přírodu, aby si krásné hory mohli užívat i další generace. Od února 2011 je Mammut partnerem Bluesign® a od té doby krok za krokem systematicky implementuje přísné normy a požadavky pro lepší udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí do své výroby. 

  • Mammut je členem Fair Wear Foundation (FWF). S cílem zajistit spravedlivé pracovní podmínky všem zaměstnancům dodržují nejpřísnější standardy.

  •  Svou odpovědnost značka vnímá také v předávání letitých znalostí a zkušeností v oboru dále. Proto Mammut spolu s IMFGA podporuje potřebný výcvik horských vůdců v Peru a v Kyrgyzstánu, kde přispívá nejen svým know-how, ale také vybavením.

  • Mammut pro svou textilní výrobu používá organickou bavlnu, která není pěstovaná za pomoci pesticidů, chemických hnojiv ani geneticky modifikovaných semen. Peří, používané ve výrobě pochází z etického chovu zvířat certifikovaného licencí Responsible Down Standard (RDS). Do roku 2022 chce Mammut obměnit veškeré hydroizolační úpravy u textilu za alternativy bez použití PFC

 


Bluesign


Fair Wear FoundationMammut Pro Team ambasadoři
 

Mammut Pro Team

Spolehlivost je tím, co definuje produkty Mammut. Vynikající výkon a jedinečná kvalita produktů je podpořena také vstupem sportovců v Mammut Pro Teamu, kteří produkty sami testují. Na svých expedicích a dobrodružstvích jsou často závislí na tom nejspolehlivějším vybavení a právě to jim Mammut poskytuje. Testují ho v těch nejtvrdších podmínkách a na nejvyšší úrovni. Jejich zkušenosti pak dále předávají a tím zvyšují dokonalost produktů a dávají důležité podněty pro další inovace.

Mammut Pro Team se skládá ze světových sportovců zaměřující se na outdoorové i extrémní sporty. O některých členech týmu můžete ve spojení se značkou číst také na HUDY blogu.

  • Alpinismus: Dani Arnold, David Lama, Caro North, Stephan Siegrist, Nicolas Hojac

  • Lezení: Mirko Caballero, Jan Hojer, Edu Marín, Magdalena Röck, Jakob Schubert, Anna Stöhr, Juliane Wurm

  • Freeride: Nadine Wallner, Jérémie Heitz, Nicolas Falquet, Loris Falquet, Aurélien Routens

  • Trailrunning: Helen Bonsor, Andrea Huser, Karl Egloff

 

 

Unikátní Mammutí projekty

Mammut se mimo jiné věnuje také velmi zajímavým projektům. Uskutečnil např. #360project, který umožňuje 360° virtuální prohlídky nezjznámějších stěn a kopců světa z pohodlí domova. A nebo již několikátý ročník The Classics, kdy představuje milníky ve světovém lezení - v současné době můžete sledovat boulderový seriál The Classics – Midnight Lightning.

Chytré aplikace Mammut pro chytré telefony

Nevíte, co zabalit? Mammut vám poradí, stačí si na váš chytrý telefon nainstalovat aplikaci Mammut Packing List App a už na nic nezapomenete. Aplikace Mammut Safety App vám pomůže zůstat snížit rizika a nehody během zimních sportů na prašanových svazích. Na hory se můžete vydat také virtuálně ve společnosti Mammut Pro Teamu a to díky aplikaci #project360 App. Veškeré informace o aplikacích najdete na oficiálních stránkách Mammut

 


Mammut vás podrží v těch nejextrémnějších podmínkách, stačí si vybrat

výprodej40%
zdarma
Atacazo Light Zip Pull Men Mammut Atacazo Light Zip Pull Men 1 139 Kč 1899 Kč
výprodej40%
zdarma
Juho Jacket Men Mammut Juho Jacket Men 3 719 Kč 6199 Kč
výprodej40%
zdarma
Jona Jacket Women Mammut Jona Jacket Women 3 839 Kč 6399 Kč
výprodej40%
zdarma
Runbold Trail SO Pants Women Mammut Runbold Trail SO Pants Women 1 739 Kč 2899 Kč

zdarma
Ophir Speedfit Mammut Ophir Speedfit 1 590 Kč
výprodej20%
zdarma
9.8 Eternity Classic (2010-02241) Mammut 9.8 Eternity Classic (2010-02241) 2 152 Kč 2690 Kč
výprodej30%
zdarma
Nordic SE 3 Season Mammut Nordic SE 3 Season 1 295 Kč 1850 Kč
výprodej30%
zdarma
T-Base (2320-00322) Mammut T-Base (2320-00322) 413 Kč 590 Kč

 

Kategorie HUDY eShopu, ve kterých naleznete produkty této značky: