NAHORU

Horský vůdce UIAGM Janek Bednařík si vytyčil smělý cíl: během zimní sezóny v tuzemských horách nastoupat na skialpových lyžích 100 vertikálních km. Jednou týdně vyrazí do hor se zajímavým hostem, milovníkem či milovnicí skialpinismu. Přibližně jednou týdně natočí i krátkou videopozvánku na pěknou skitourovou trasu.

Stav k 1. 2. 2021

Pozvání do pátého dílu přijal Tomáš Galásek, jeden z našich nejlepších outdoorových a horských filmařů, který se nerad exponuje na veřejnosti. Doposud s Tomem žádný větší rozhovor nevznikl, tudíž je tento podcast unikátní. Setkali jsme se v Beskydech, kde je Tomáš doma, a kde mi pomohl nastoupat už 39. kilometr.

Příjemný audiovizuální zážitek!

A jaká je Jankova bilance? "Stoupám už 45 den, mám v nohách víc jak 45 vertikálních kilometrůFisherky ujely přes 500km. Tělo už si zvyklo, že dát 1500m ráno před prací ani neštípne. Díky tomu si můžu dát občas den volna, po kterém se stejně nemůžu zase na lyže dočkat. Jsem blázen, vím…"

Skol!

Janek*


Sledujte videopodcasty NAHORU s Alenou ZárybnickouLukášem HrubanemKarolínou Grohovou a Liborem Duškem.

Mrkněte na cestu z Medvědího kolene na Brádlerovy boudy, Krkonoše, ze Špindlu na Zlaté Návršína Kozákov a na Jedlovou a na Lysou horu v Beskydech.

Seriál podporují Fischer, Direct Alpine, Garmin, Skitourguru, časopis Snow a Skialpuj!