Slaňovací osmy

Přijměte výzvy horských velikánů a vydejte se prozkoumat hranice své komfortní zóny. Čekají vás dechberoucí zážitky nabité adrenalinem, euforie z překonávání vlastních limitů a nadšení z dosažení vysněných cílů. A pamatujte, že ať už na horský vrchol vede jakákoliv cesta, díky horolezeckým osmám bude o poznání bezpečnější.

Slaňovací osmy– vyberte si z podkategorií

Slaňovací osmy– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Cenové rozpětí

Průměr lana (mm)

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Slaňovací osmy– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

K čemu slouží horolezecké osmy?

Mezi základní lezecké vybavení patří takzvaná slaňovací osmička, například od značky Rock Empire. Osma se od ostatních jistících pomůcek liší nižšími brzdnými silami, pro jištění jako takové tudíž příliš nehodí. Používat by ji navíc měli jen zkušení lezci, a to pouze v krátkých a dobře zajištěných sportovních cestách ve skalách a na umělých stěnách, kde nehrozí dlouhé pády. Využijete ji také při lezení s jištěním přes horní vratný bod, kdy si lezec do lana v podstatě jen odsedává. 

Jistící pomůcky

Mezi klasické pomůcky na jištění patří samojistítka a tzv. kyblíky, které odvedou perfektní službu na cvičných skalách a ve sportovně laděných cestách. Nejvíce je využijete všude tam, kde očekáváte zachytávání pádu do lana směřujícího vzhůru, které vede k partnerovi přes postupové jištění nebo horní vratný bod. V případě pádu plní nezastupitelnou funkci brzda, kterou lze kombinovat s tlumičem pádu. Nezapomeňte expresky k jištění během postupu a karabiny s pojistkou zámku pro zbudování štandu.