Kategorie ve kterých značku najdete

Treking, turistika, kempování

Historie značky Primus

1892

Více než 125 let inovace

Všechno to začalo v roce 1892 v malé kovárně v centru Stockholmu, kde F. W. Lindquist a J. V. Svenson vyrobili petrolejový vařič, který neprodukoval saze. Protože byl první, rozhodli se ho pojmenovat latinským výrazem Primus. Ten se brzy stal synonymem spolehlivého vybavení pro vaření pod širým nebem.

Více než 125 let inovace

1911

Vařiče Primus si oblíbili lidé, kteří vyráželi na expedice do neprobádaných končin planety Země. Jídlo si tak s jejich pomocí připravovali osobnosti jako Roald Amundsen, který v roce 1911 jako první člověk dosáhl jižního pólu, či Edmund Hillary a Tenzing Norgay, první lidé, kteří stanuli na vrcholu Mount Everestu.

1999

Nová továrna

Příznivců pobytu v přírodě neustále přibývalo, a tak Primus v roce 1999 otevřel v Tartu v Estonsku novou továrnu. Setrvání v Evropě se stalo základním kamenem vysoké kvality outdoorových vařičů. Primus je dnes poslední firmou, která ještě nepřesunula výrobu vařičů mimo starý kontinent. Od prvního návrhu až po samotnou kompletaci, vše se provádí pod jednou střechou. Každý produkt prochází náročným testováním, které mimo jiné zahrnuje i zapálení vařiče před tím, než opustí továrnu. Důsledná kontrola zaručuje, že se k zákazníkovi dostane spolehlivý výrobek, který mu bude sloužit dlouhá léta.

Nová továrna

Dnes

Na malých i velkých cestách v přírodě.

Produkty značky Primus necílí jen na ty, kdo slézají nejvyšší hory světa, zkoumají nehostinné polární krajiny či objevují místa tak odlehlá, že si je jen těžko dovedeme představit. Ve firmě věří v malá i velká dobrodružství, proto také navrhují i campingové vařiče, lampy a doplňky pro každodenní použití. Pobyt v přírodě si s nimi užijete bez ohledu na to, co zrovna děláte.

Na malých i velkých cestách v přírodě.