Kategorie ve kterých značku najdete

Dámská obuv

Pánská obuv

Příběh italské značky Tecnica se začal psát už ve 30. letech 20. století, kdy si Oreste Zanatta otevřel malou řemeslnou dílnu, ve které šil boty pro muže pracující v nedalekých Dolomitech. Jeho synové Giancarlo a Ambrosiano se rozhodli na rodinnou tradici navázat a v roce 1960 založili společnost Calzaturificio Tecnica Spa. Už o deset let později se mladá firma vyhoupla mezi přední světové výrobce outdoorové obuvi. Nemalý podíl na tom jistě měla skutečnost, že od samotného počátku stavěla na touze posouvat své produkty vpřed.

Na sjezdovky

Tecnica_13Rostoucí popularita lyžování v Itálii přiměla značku Tecnica ke změně zaměření a orientaci na zimní sporty. Brzy se ukázalo, že se jednalo o krok správným směrem. Dokladem budiž úspěch, který v roce 1969 zaznamenaly boty Moon Boots. Jak už název napovídá, designéři se při jejich návrhu inspirovali obutím astronautů z programu Apollo, kteří jako první zanechali svou stopu na povrchu Měsíce.

Tecnica_15Hned o rok později Tecnica na trh uvedla své první lyžáky. Model Tecnus odstartoval cestu značky mezi vůbec největší producenty lyžařské obuvi. Předního postavení dosáhla mimo jiné i díky vývoji a inovacím, které do svých produktů vnáší. Za všechny můžeme například uvést dvě revoluční technologie představené v roce 2002. První z nich je teplem tvarovatelná vnitřní botička HOTFORM, druhou Rapid Access, tedy konstrukční řešení usnadňující obouvání a vyzouvání lyžáků.

Do světa hor

Tecnica_14V polovině 80. let se Tecnica rozhodla vydat mezi horské štíty i mimo zimní měsíce, a tak roku 1985 přišla s kolekcí bot pro turistiku a treking, kterou později doplnila o řadu modelů pro trailrunning. Rozhodný vstup do segmentu outdoorové obuvi podtrhla v následujících letech převzetím dvou tradičních značek, německé Lowy a italské Dolomite. Ty staly pevnou součástí nově vzniklé Tecnica Group, do které patří ještě Blizzard, Nordica, Moon Boot a Rollerblade.

Tecnica se po dlouhá desetiletí drží filosofie, kterou nejlépe vystihují slova jednoho ze zakladatelů. Giancarlo Zannata doslova prohlásil: „Vášeň pro tvrdou práci a nepřetržitá touha po růstu a inovacích jsou nejdůležitějšími hodnotami v mém životě.“ Tento přístup se dokonale odráží v převratné technologii nazvané Custom Adaptive Shape, která přináší možnost přizpůsobit botu noze konkrétního člověka. Jistě, takto si už léta můžeme nechat vytvarovat botičku v lyžácích, nicméně ve světě outdoorových bot se jedná o naprostou novinku a unikát, který žádná jiná společnost nenabízí.

Tecnica_05


CUSTOM ADAPTIVE SHAPE

Chcete se o technologii úpravy bot Tecnica tepelným tvarováním dozvědět více? Přečtěte si článek na našem blogu, nebo se podívejte na video, které v krátkosti zachycuje celý proces vypékání.