Háčky

Při náročných výstupech na horské hřebeny visí váš život nezřídka doslova na vlásku. A někdy je to jen jeden malý horolezecký háček, který vás dělí od nebezpečného pádu do propasti. Mějte proto neustále na paměti, že do kvalitních jisticích pomůcek se vyplatí investovat – právě ony jsou často tím jediným, co stojí mezi vámi a zdánlivě nedosažitelným vrcholem.

Háčky– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Základní horolezecké vybavení

Lezecké vybavení je alfou a omegou bezpečného výstupu na vrchol. Ať už vás láká sportovní lezení, nebo horolezectví, budete potřebovat dynamické lano, sedací úvazek, karabiny a jisticí pomůcky. Těch existuje celá řada, pro začátek si však vystačíte s univerzálním kyblíkem nebo poloautomatickým jistítkem. V případě, že tíhnete spíše k horolezectví, přidejte do své výbavy ještě cepíny a mačky, případně šrouby do ledu. Nakonec už stačí popadnout helmu, nazout lezečky a vyrazit za novými zážitky.

Jak vybrat ty správné jisticí pomůcky

Pro vytvoření vlastního štandu, jisticího stanoviště nebo jen postupového bodu budete potřebovat kotvicí a jisticí pomůcky. Využití najdou zejména friendy, vklíněnce, nýty, skoby a horolezecké háčky pro zavěšení na lištách. Lezecké háčky, to jsou nezbytné pomůcky pro lezení ve velkých hladkých stěnách. Seženete je v několika různých variantách – například v podobě univerzálního háčku s třemi různými hroty a extra širokou základnou pro větší stabilitu nebo v kombinaci se sešitou smyčkou.