Horolezecké nýty

Při náročných výstupech na horské hřebeny visí váš život nezřídka doslova na vlásku. A někdy je to jen jeden malý horolezecký nýt, který rozhodne o tom, zda nakonec stanete na vysněném vrcholu. Hlavně v horách nebo na vícedélkách se dokonce může stát, že vám náhradní nýt zachrání život nebo minimálně pomůže na cestě dále vzhůru.

Horolezecké nýty– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Základní horolezecké vybavení

Lezecké vybavení je alfou a omegou bezpečného výstupu na vrchol. Ať už vás láká sportovní lezení nebo horolezectví, budete potřebovat dynamické lano, sedací úvazek, karabiny a jisticí pomůcky. Těch existuje celá řada, pro začátek si však vystačíte s univerzálním kyblíkem nebo poloautomatickým jistítkem. V případě, že tíhnete spíše k horolezectví, přidejte do své výbavy ještě cepíny a mačky, případně šrouby do ledu. Nakonec už stačí popadnout helmu, nazout lezečky a vyrazit za novými zážitky.

Jak vybrat ty správné jisticí pomůcky

Pro vytvoření vlastního štandu, jisticího stanoviště nebo jen postupového bodu budete potřebovat vhodné kotvicí a jisticí pomůcky – konkrétně friendy, vklíněnce, háčky a skoby. Využití najdou také lezecké nýty do skály, plakety, slaňovací řetězy a borháky. Jedná se o lezecké vybavení, s jehož pomocí zvládnete vytvořit pevný kotvicí bod, který může být buď permanentní, nebo rozebíratelný. V praxi tedy slouží jednak k založení postupového jištění, jednak k vytvoření slaňovacího stanoviště.