Kategorie ve kterých značku najdete

Historie značky HANWAG

Historie

HANs WAGner se narodil roku 1896 v Jetzendorfu v Bavorsku. Firmu založil v roce 1921 ve Virkierchenu, malé obci ležící nedaleko Mnichova. S názvem si hlavu příliš nelámal a vtiskl do něj své vlastní iniciály. Jeho bratři Alfred a Lorenz se také stali obuvníky a stejně jako Hans si otevřeli své vlastní továrny na boty: Hochland a Lowa. Celá historie Hanwagu se točí okolo rodiny Wagnerových a nikdy neustávajícího vývoje ve výrobě outdoorových bot. Novodobá tvář firmy je dílem Seppa Wagnera, který v jejím čele stál bezmála 40 let.

Historie

Hlavní faktory jak vyrobit kvalitní obuv

Nadčasový design, spolehlivost, odolnost, dlouhá životnost, tradice, inovace, udržitelnost a mnoho dalšího…
Hanwag boty na těžkou turistiku do vysokohorského terénu se vyrábějí s tradiční bavorskou zručností. Pojí se v nich dlouholeté zkušenosti, technická odbornost a celá řada inovací. Velký důraz Hanwag klade na dokonale padnoucí střih, odolnost a použití těch nejkvalitnějších materiálů. Veškerá treková i turistická obuv se stále šije v Evropě. Až na dvojitě prošívané modely se všechny boty vyrábějí komplexní lepenou technologií. Ta zaručuje, že mohou být znovu podraženy, což výrazně prodlužuje jejich životnost.

Hlavní faktory jak vyrobit kvalitní obuv

Naše zodpovědnost

Důležitou roli na poli udržitelnosti sehrála skutečnost, že se Hanwag stal součástí společnosti Fenix Outdoor Group. Firma sídlí v Bavorských Alpách, které chce zachovat i pro další generace. Právě to je důvodem, proč se rozhodla využívat přírodní zdroje s rozumem, omezit dopravu na nutné minimum a pracovat s materiály šetrnými k životnímu prostředí.

Naše zodpovědnost