Jak se obléknout na lyžování

Zimní krajina nemusí být jen nepříjemné místo, kterým přebíháte od jednoho svařáku k druhému – stačí se umět dobře obléct a od lyžování vás vyžene jen zavírací doba sjezdovek. Znamená to ale chytře navrstvit oblečení tak, abyste se při sjezdech zbytečně nepotili a na lanovce neklepali kosu.

sjezdovky

Teplé spodní prádlo

První vrstva na vaší kůži má transportní funkci a odvádí teplo a pot od těla. Nemusíte se přitom bát nevzhledných vytahaných podvlíkaček. Spousta firem dnes nabízí termoprádlo jemné na omak a krásné na pohled. Ideálním materiálem je merino, které nádherně hřeje, přitom odvádí pot od těla a ještě mu opravdu dlouho trvá, než začne i při maximálním tělesném výkonu „zavánět“. Bez váhání se v něm můžete ukázat i ve společnosti. Nezapomeňte na lyžařské podkolenky ze stejného materiálu.

Prozkoumejte nabídku dámského nebo pánského spodního prádla

Izolační mikina

Na vrstvu funkčního prádla pak přidejte druhou, izolační, která vás udrží v teple. Ideální je mikina z materiálu jako je například Polartec, tedy velur s vnitřním česaným vláknem nebo z merino vlny. Mikina by měla být strečová a přiléhat k tělu.

Prozkoumejte nabídku dámské nebo pánské střední vrstvy

Svrchní vrstva

Při sjezdu, ať na sjezdovkách či snowboardu, si oblékněte třetí (a poslední) vrstvu. Vyberte si bundu, která krom tepelné izolace zaručuje ochranu proti živlům – tedy větru a vodě. Při výběru dbejte na technické detaily – propracované kapsy, zipy, které můžete stahovat i bez nutnosti sundat rukavice. Kalhoty si vyberte nepromokavé, s propracovanými koleny a zipy umožňující větrání. Široké konce nohavic vám umožní kalhoty navléknout, i přes objemné přeskáče.

Prozkoumejte nabídku dámského nebo pánského oblečení na lyže

A poslední rada na závěr – pokud si to jen trochu můžete dovolit, na vybavení zbytečně neškudlete. Maximální prodyšnost, hřejivost, nepromokavost a kvalitní provedení detailů vás možná nebudou trápit ve slunný den, ale ve vánici je opravdu oceníte. Není třeba se předem okrádat o zážitek a krásný sportovní výkon!