_BIG_BRAND_LOGO Millet

Millet

www.millet.fr
 

O značce Millet


Millet, prémiová značka inspirovaná legendárními výkony

Millet je vysoce respektovaný producent outdoorového oblečenívybaveníobuvi a batohů. Firma si postupně získávala postavení jako specialista na lezecké a alpinistické batohy. Díky vlastnímu vývoji a úzkému sepětí se světem horolezců přišla s celou řadou revolučních novinek - jako první například uvedla na trh batoh celý vyrobený ze syntetického materiálu. 

 

 

Historie značky

Historie značky Millet sahá až do roku 1921, kdy Marc Millet se svou ženou vytvářeli první batohy poblíž města Lyon ve Francii. Časem se značka usídlila v Alpském Annesy a rodinný podnik převzali synové René a Raymond. Za spolupráce s mladým horolezcem Louisem Lachenalem začali vyvíjet horolezecké batohy do vysokých hor. Již v roce 1950 dosáhl první batoh Millet osmitisícového vrcholku na Annapurně. 

Inovace šly dopředu a začaly se používat také nové materiály, jako nylon a další. Sortiment značky Millet se rozrostl také o outdoorové oblečení. V roce 1978 Reinhorld Messner, vybavený Milletem, úspěšně zdolal první výstup na Mt. Everest bez použití kyslíku. 

O 9 let později vzniká první série Millet Trilogy, inspirovaná horolezci Ericem Escoffierem a Christophem Profitem a jejich výstupy 3 severních stěn - Eiger, Matterhorn a Grandes Jorasses. 

Již od roku 2009 Millet úzce spolupracuje s nejstarší a nejprestižnější skupinou horských vůdců Chamonix Guides Company. V extrémních horských podmínkách se tak na 250 horských vůdců může spolehnout na špičkové vybavení Millet. Zároveň vybavení, batohy, obuv i oblečení testují a podílejí se na jeho dalším vývoji. 

 

 

Společenská zodpovědnost a ekologická stopa. Aby byly hory ještě krásnější...

  • Millet neustále pracuje na snížení vlivu výroby na životní prostředí, což je samozřejmě dlouhodobý závazek a cíl, díky kterému se snaží chránit nejen své horské hřiště, ale také lidské zdraví. 

  • Produkty, ohodnocené standardem LOW IMPACT™ splňují ekologická kritéria vycházející z použití materiálu s nízkým vlivem na životní prostředí a také ekologických certifikací jako je Bluesign®, OEKO-TEX®, GOTS.

  • Millet se během své výroby stará o vysokou kvalitu svých produktů a dlouhodobou udržitelnost a proto se drží 10 základních bodů, které mimo jiné zahrnují např. Sběr a znovupoužití produktů, uplatnění regulací na použití chemikálií v materiálech i produktech, podpora výroby v Evropě a vlastních fabrikách, záruka způsobilosti materiálů získaných ze zvířat, atd.

 


BluesignMillet ambasadoři
 

Millet ambasadoři

Produkty Millet jsou často inspirované extrémními výkony výjimečných ambasadorů, kteří produkty i značku posouvají krok po kroku k dokonalosti. Komunita Millet ambasadorů je složena ze špičkových lezců, horolezců a lyžařů.

Významnou roli hrají samozřejmě také horští vůdci, kteří se na oblečení Millet spoléhají během každodenní práce v horách

 O značce Millet

 

Millet BaseCamp a vzdělávání HUDY týmu

Každoročně HUDY tým vyráží do Chamonix na návštěvu Millet BaseCampu, kde na partičku dobrodruhů čeká nejen vzdělávání, ale také pořádné testování na vlastní kůži v horách. Vybaveni špičkovými produkty se společně s horskými vůdci vydávají zdolávat vrcholky hor, ale také ledovce a místní turistické stezky. O tom, jaké mají z BaseCampu zážitky a spoustu dalších informací o značce si můžete přečíst také na HUDY blogu.
 

 O značce Millet

 

Kategorie HUDY eShopu, ve kterých naleznete produkty této značky:

Přihlaste se k odběru newsletteru Neuniknou Vám nejlepší novinky a akce

Přidání se nezdařilo
Zpracování
Na zadanou emailovou adresu byl zaslán email, kde přidání potvrdíte

Zásady ochrany osobních údajů
Přečtěte si prosím Zásady ochrany osobních údajů na stránce pro ochranu osobních údajů