Freeride a freetour

Freetouring kombinuje lyžování v prašanu a skitouring – „free“ jako freeride a „touring“ jako šlapání na pásech. Vyjíždíte lanovkou a kocháte se výhledy. Zbytek šlapete vlastními silami. A potom se spouštíte hlubokým sněhem do údolí. Zas a znovu. Tenhle sport je návykovka.

Doporučené vybavení

Kromě funkčního oblečení do batohu přidejte sluneční a lyžařské brýle, termosku s čajem nebo čelovku. Abyste si užili sjezdy, myslete i na přilbu a lavinovou výbavu.

Pociťte volnost terénu

Pozvedněte své lyžařské schopnosti na opravdové umění. Skvěle vás připraví a prověří například rakouský Montafan. Na dlouhých sjezdech natrénujete techniku a ve volných chvílích se třeba i přiučíte, jak se vyhnout lavinám.

Lyžařské středisko zůstává za vámi. Rozprostírá se dokonalé ticho. A pak to přichází. Napětí a očekávání utne jízda, která je neopakovatelná.

Prověřte svou schopnost orientace na horách a vydejte se na volný sjezd do Dolomit. Majestátní horská soustava Sella čítá na desítky tras s prašanem jako z pohádky.
 

Užitečné rady, tipy a návody

Jak na freetouring

Co že je to ten freetouring? Třemi slovy by se dal vysvětlit jako ,,nezřízená konzumace prašanu". Přesněji jde o složeninu slov freeride a skitouring: jednoduše "free" jako freeride a "touring" jako šlapání na pásech. Jde o stále populárnější formu horského lyžování, kdy využíváte lanovek a následně skibusů za účelem dosažení co nejlepšího poměru výstup/sjezd.

Jak na freetouring

Články o Freeride a freetour

Další články