Plum

Plum

Co takhle vyrazit na lyže do míst, kde se nemusíte proplétat davem dalších lyžařů? Svoboda, kterou skitouring, skialpinismus a freeride nabízejí je opojná. Odpojte se od davu a pusťte se do dobrodružství, na které si troufnou jen ti, kterým nevadí jít proti proudu. Stačí si pořídit správný typ lyží a vhodné vázání. Právě na výrobu vázání na skialpy, freeride či skitouring se zaměřuje francouzská značka Plum. V roce 2010 spatřilo světlo světa vázání pro freetouring Guide. Vázání pro freeride Yak vzniklo v roce 2012. Rok 2014 se nesl ve znamení inovace a společně se splitboardovým vázáním na speciální prkna splitboardy vznikla značka Plumsplitboard. Všechny produkty spojuje základna, která je vyfrézovaná z jednoho kusu nejtvrdší hliníkové oceli s číslem 7075.

Rozdíly mezi vázáním na skialpy a freeridovým vázáním na lyže

Vázání pro skialpinismus a freeride se od sebe výrazně liší. Skialpové umožňuje nejen sjezd, ale i chůzi s volnou patou. V případě náročné turistiky a dlouhých přechodů se vyplatí sáhnout po modelu s nízkou hmotností. Jestliže máte zběsilost v srdci a milujete adrenalinovou volnou jízdu, sáhněte po vázání na freeride, které je robustnější a těžší.

V případě, že se chystáte na delší túry, sáhněte po lehkém pinovém vázání, které se skládá z čelisti s jednoduchým ovládáním a zadní patky, která je otočná. Pinové vázání na skialpy je kompatibilní pouze s botami se speciální úpravou. Společně s vázáním se pořizuje další příslušenství, mezi které patří například brzdy.