Triop

Triop

Filtrovat

Everest Ready Zobrazit popis parametru

Na produkt nebo variantu produktu označenou štítkem „Everest ready“ můžeš uplatnit slevový voucher, který můžeš získat pokud jsi členem věrnostního programu Everest.

Zobrazit všechny Everest ready produkty

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Základní lezecký hardware

Kvalitní a funkční vybavení je alfou a omegou každého horolezce. Do hor proto nevyrážejte bez základního lezeckého hardwaru, který vám v kritický moment dokáže zachránit holý život. Jeho součástí je zejména dynamické lano, sedací úvazek a jisticí pomůcky, stejně jako karabiny a kombinované či drátové expresky, které při lezení slouží k zakládání lana do postupového jištění. Nakonec už stačí popadnout lezecké rukavice a helmu, nazout české lezečky Triop a vydat se vstříc novým zážitkům.

Jak vybrat boty na lezení?

Neodmyslitelnou součástí výbavy každého lezce jsou boty s hladkou a přilnavou podešví, takzvané lezečky. Pokud jste začátečníci, pod skalou vyměňte sandály za základní lezecké boty, které jsou dostatečně tvrdé, takže vám poskytnou potřebnou oporu. Následující lezečky už si pořiďte těsnější. Budete v nich mít lepší cit, což vám pomůže v dalším zlepšování. A pokud už budete chtít vyloženě výkonností boty, sáhněte po takové velikosti, ve které budete mít prsty ve špičce řádně skrčené.