Pioneer mezi lezeckými přilbami. První lezecká přilba s patentovanou technologií MIPS. Když je helma Wall Rider MIPS vystavena šikmému nárazu, vnější skořepina sklouzne po vnitřní vrstvě helmy. To znamená, že část rotačních sil působících na hlavu je při nárazu přesměrována a absorbována, než aby byla přenášena do mozku, což snižuje riziko jeho poškození. Konstrukce MIPS kombinuje tlumící jádro EPP (Expanded Polypropylene) s částečně tvrdým pláštěm pro maximální bezpečnost. Helma je zároveň velice lehká, váží jen 225 g.

  • dobře padnoucí tvar
  • velké a účinné ventilační otvory
  • nadstandardní ochrana hlavy
  • nízká hmotnost

Materiál

Velmi lehká váha je docílena použitím EPP (Expanded polypropylene) na větší část helmy. Nejexponovanější místo (vršek helmy) má navíc zesílený plášť – takže ideální kombinace lehkosti a ochrany.

MateriálMateriál

Upínací mechanismus

Stahování na zátylku pomocí dvou ultralight přezek je propojené se stahováním pod bradou. Vše obsloužíte jednou rukou.

Upínací mechanismusUpínací mechanismus

MIPS

Jednoduchá technologie, díky které klouže vnější skořepina helmy po vnitřním plášti. Každý náraz kamene tak dokáže helma odklonit a tím zmírní sílu působící na vaší hlavu a páteř. Stejný drift využijete i při nárazu hlavou o skálu.

MIPSMIPS

Parametry Wall Rider MIPS - 52-57 cm

Značka: Mammut
Hmotnost (g): 225
Materiál: Extrudovaný polypropylen EPP
Ventilační otvory: 16
Rozsah velikostí: 56-61 cm, 52-57 cm
Produktové číslo:99099839
EAN:7613357430470

Hodnocení zákazníků

100%

Řadit hodnocení od: Nejnovější Podle počtu hvězdiček

Hynek Rychtář,

100%

Než se mi podařilo najít helmu, která sedne, tak to trvalo pěkně dlouho. Tuhle jsem si nasadil na hlavu a hned jsěm věděl, že to je ona.

  • + - skvěle padne a drží jak má
  • + - lehká
  • + - rychlé nastavení
  • - - snad jen obava, pokud člověk narazí např. zátylkem na nějaký výčnělek na skále, tak tato oblast hlavy mi nepřijde moc chráněna

Přidejte vaše hodnocení

Produkty mohou hodnotit pouze přihlášení uživatelé, prosím přihlaste se.

Nejčastější dotazy

K tomuto produktu zatím nikdo dotaz nepřidal, buďte první!

Zeptejte se

Na Váš dotaz odpovíme v co nejkratší době, obvykle do následujícího pracovního dne. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Mammut

Švýcarská firma Mammut Sports Group AG je dnes na mezinárodní scéně jednou z nejznámějších firem v oboru produktů pro outdoor. Základní kámen tomuto úspěchu položil před 150 lety mladý výrobce lan z Lenzburgu. Mammut se brzy etabloval jako legendární výrobce lan, horolezeckého vybavení a outdoorového oblečení.

Zobrazit více o značce