_BIG_BRAND_LOGO Icebreaker

Icebreaker

www.icebreaker.com
 

Icebreaker

Inspirován Přírodou, Icebreaker využívá jedinečných kvalit přírodních vláken, aby vytvořil jednoduché, dobře vypadající a vysoce funkční oblečení, které lidem zprostředkovává a zpříjemňuje jejich dobrodružství v přírodě i každodenním životě. 
Jeremy Moon v roce 1994 založil společnost Icebreaker, která jako první dokázala využít přirozených funkčních vlastností merino vlny a představit je lidem. 
Přirozeně odolává zápachu, reguluje tělesnou teplotu a je měkké na dotek – merino Icebreaker dokáže vytvořit pohodlné prostředí bez ohledu na intenzitu tělesného výkonu. Nejenom, že je tento přírodní materiál schopen nabídnout vice, než syntetická vlákna, ale navíc je lepší volbou pro naši planetu.

Tato tkanina dokázala zkombinovat přednosti syntetických materiálů (jednoduchá údržba, lehkost, rychlé schnutí) s přirozenými výhodami merina vlny (hřejivost, prodyšnost, odolnost proti zápachu, biologická odbouratelnost). Jeremy Moon byl touto tkaninou ohromen natolik, že opustil kariéru, zastavil dům a založil firmu Icebreaker...
Je ironické, že outdoorové odvětví odvětví stále ve velké míře považuje syntetická vlákna na bázi ropy – jako např. polyester a polypropylen, za technické materiály. Jsme předsvědčeni o tom, že existuje lepší cesta a že Příroda nabízí smysluplnější řešení.

Původ horského merina

Vlákno na výrobu funkčního oblečení Icebreaker pochází z horských ovcí merino, které žijí ve výšce až 2 000 metrů v novozélandských Jižních Alpách. Jejich jemná vlna jim vytváří ochranný štít proti okolním podmínkám. V létě je srst prodyšná a chrání je proti vysokým teplotám. V zimě ovcím narůstá tlustý kožich, který slouží jako izolace proti nízkým teplotám, které často padají až k -20ºC. Icebreaker spolupracuje přibližně se 140 různými farmami.Icebreaker

 

Technologie:

COOL-LITETM

Made to breathe. Cool-LiteTM je materiál navržený tak, aby jste se cítili v suchu a pohodlí i v těch největších vedrech a v prostředí s vysokou vlhkostí vzduchu. Je vyroben ze směsi merina Icebreaker a materiálu TENCEL®, který se získává z dřevní hmoty eukalyptovníků. Cool-LiteTM je měkký a příjemný na dotek, navíc vyniká rychlým odvodem vlhkosti a skvělou termoregulací, takže Vás udrží v dobré náladě i během pohybu ve vyšší intenzitě.

CORESPUN

Made to endure. Naše technologie Corespun obaluje jemnými vlákny merina Icebreaker nylonové jádro s vysokým denierem(pevností), a vytváří tak přirozeně odolný materiál, který si zachovává vyhlášenou měkkost a odolnost vůči zápachu, a navíc přidává našemu oblečení odolnost a trvanlivost.

BODYFITZONETM

Made to perform. BodyfitZONETM je naše nejpokrokovější technologie pro regulaci tělesné teploty, založená na principu strategického rozmístění textilií s různými funkčními vlastnostmi – rychlým odvodem tepla, nebo naopak vysokou izolací. Technologie BodyfitZONETM je použita u kolekce našich technických základních vrstev - kombinuje merino Icebreaker s malým množstvím vláken LYCRA®, které zlepšují pružnost a usazení na Vašem těle. BodyfitZONETM poskytuje ideální lehkou alternativu k syntetickému prádlu při aktivitách s vyšší intenzitou.

REALFLEECE®

Made for warmth. Naše produkty RealFLEECE® jsou vyrobeny z počesaného merina Icebreaker, které poskytuje maximální hřejivost a měkkost na dotek. RealFLEECE® vyniká skvělým poměrem hřejivosti a hmotnosti a jde o skvělou součást vrstveného systému - v kombinaci se základní vrstvou z merina Icebreaker, případně svrchní bundou. Při výrobě se využívá Corespun materiál se zvýšenou pevností a mechanickou odolností. RealFLEECE® poskytuje všestrannou kombinaci měkkosti, odolnosti a přírodního tepla pro každodenní život.

MERINOLOFTTM

Made to insulate. Icebreaker MerinoLOFTTM je směs z recyklované vlny, která poskytuje přírodní prodyšnou izolaci i ve vlhkém stavu. Lehký, sbalitelný a neuvěřitelně hřejivý – takový je MerinoLOFTTM, jež představuje lehce sbalitelnou alternativu k peřovým bundám, oproti kterým se ale mnohem snadněji udržuje – je totiž pratelný v pračce. Zároveň jde o přírodní alternativu k syntetickým izolačním náplním. Poskytuje skvělou ochranu před větrem a lehkým deštěm – to díky recyklované svrchní vrstvě s DWR úpravou.


Funkční termoprádlo Icebreaker Merino je zaručeně to nejuniverzálnější oblečení na světě. Merino je odolné proti pachům a snadno se vrství na sebe. V zimě hřeje, v létě chladí... Za zmínku jistě stojí také kromě dámského, pánského i dětského funkčního prádla velmi spolehlivé a unikátní ponožky a podkolenky nebo čepice a šátky, které se nachází v sortimentu funkčního oblečení a doplňků této novozélandské značky, které zakoupíte v prodejnách a HUDY eShopu.


Mohlo by vás o Icebreakeru ještě zajímat...

Icebreaker

V roce 2017 udělal Icebreaker velký krok ve své transparentnosti, když zveřejnil zprávu odkrývající politiku společnosti, postupy a řetězec dodavatelů. 
Transparency report je ke stažení na stránkách Icebreakeru.

 

zdarma
Quantum LS Zip Hood Men (103872) Icebreaker Quantum LS Zip Hood Men (103872) 4 499 Kč
výprodej30%
Tech Lite SS Crewe Cook Reflected Men Icebreaker Tech Lite SS Crewe Cook Reflected Men 1 329 Kč 1899 Kč
zdarma
Quantum LS Zip Hood Women Icebreaker Quantum LS Zip Hood Women 4 499 Kč
výprodej50%
Tech Lite Tank Through the Trees Women Icebreaker Tech Lite Tank Through the Trees Women 849 Kč 1699 Kč

 

 

Inspirován Přírodou, Icebreaker využívá jedinečných kvalit přírodních vláken, aby vytvořil jednoduché, dobře vypadající a vysoce funkční oblečení, které lidem zprostředkovává

a zpříjemňuje jejich dobrodružství v přírodě i každodenním životě.

 

Založen v roce 1994 Jeremy Moonem, Icebreaker byl první společností, která dokázala využít přirozených funkčních vlastností merino vlny a představit je lidem. Přirozeně odolává zápachu, reguluje tělesnou teplotu a je měkké na dotek – merino Icebreaker dokáže vytvořit pohodlné prostředí bez ohledu na intenzitu tělesného výkonu. Nejenom, že je tento přírodní materiál schopen nabídnout vice, než syntetická vlákna, ale navíc je lepší volbou pro naši planetu.

 

Je ironické, že outdoorové odvětví odvětví stále ve velké míře považuje syntetická vlákna na bázi ropy – jako např. polyester a polypropylen, za technické materiály.

Jsme předsvědčeni o tom, že existuje lepší cesta a že Příroda nabízí smysluplnější řešení.

 

 

Kategorie HUDY eShopu, ve kterých naleznete produkty této značky:

Přihlaste se k odběru newsletteru Neuniknou Vám nejlepší novinky a akce

Přidání se nezdařilo
Zpracování
Na zadanou emailovou adresu byl zaslán email, kde přidání potvrdíte

Zásady ochrany osobních údajů
Přečtěte si prosím Zásady ochrany osobních údajů na stránce pro ochranu osobních údajů