Karty pro aktivity

Plánujete výpravu za lezením, na zajištěné cesty, nebo snad do zimních hor? Sáhněte po jedné z našich praktických karet! Nejen že s nimi nezapomenete doma nic důležitého, zároveň se však v přehledné a stručné formě dozvíte, jak se vyvarovat rizika a co dělat, když se něco pokazí.

Karta_ferrata_front

JAK NA VIA FERRATY

Chystáte se vypravit na via ferraty? Zopakujte si to nejdůležitější, co je k bezpečnému pohybu na zajištěných cestách potřeba! To opravdu zásadní jsme pro vás přehledně shrnuli na kartě JAK NA VIA FERRATY.

Jasně a stručně představuje typy a obtížnost ferrat, předpoklady pro jejich zdolávání, rizikové faktory, základy jištění a zásady pohybu. Prostor věnuje také nutnému vybavení. Součástí je i kontrolní seznam, díky kterému už na nic nezapomenete.


Nouzova_karta_frontNOUZOVÁ KARTA

Zimní hory jsou krásné, ale také zrádné. Nezáleží na tom, zda se do nich vydáváte pěšky, na sněžnicích nebo na skialpech, vždy je potřeba myslet na rizika, která v nich hrozí. Naš NOUZOVÁ KARTA přináší stručný přehled, jak se jim vyvarovat a co dělat, když už se něco pokazí. Třeby když spadne lavina.

Jasně popisuje nezbytné vybavení, plánování túry, zásady pohybu v zimním terénu a nakonec i samotnou záchranu. Shrnuje základní informace o lavinách, signály varující před hrozícím nebezpečím i nejčastější chyby vedoucí k lavinovým neštěstím. Najdete na ní důležitá čísla nouzového volání, postup přivolání pomoci a hlavně management lavinové záchrany.