Metodické publikace

Chcete okusit lezení? Plánujete túru v zimních horách? Nebo se snad chystáte poprvé na via ferraty? Stáhněte si metodické publikace, ve kterých najdete užitečné informace k tomu, abyste si čas tam venku za dveřmi dosyta užili a domů se vrátili bez újmy na zdraví.

Skialpinismus_Info_2022_ikonaSKIALPINISMUS INFO

Vyrážíte v zimě do hor! Pohybujete se v místech, kde mohou padat laviny? Stáhněte si e-book SKIALPINISMUS INFO,  který připravili odborníci na slovo vzatí, a to profesionální záchranář Martin Honzík, horští vůdci UIAGM Janek Bednařík a Dušan Stuchlík a vůdce Alpenvereinu Michal Bulička.

Publikace vydaná na podzim roku 2022 vás jasně a stručně provede všemi nástrahami pohybu v zimních horách. Rozdělena je na šest kapitol, postupně se tedy podíváte na zoubek skialpovému, freeridovému a lavinovému vybavení, záchraně zasypaného, lavinám jako takovým, postupu na lyžích po ledovci, první pomoci a plánování túr. To vše v přehledném a čtivém provedení.

Podívejte se i na starší verze ZÁKLADY SKIALPINISMU I ZÁKLADY SKIALPINISMU IISKIALP, FREERIDE, SNĚŽNICE a AVALANCHE INFO.


AVALANCHE_INFO_2018_frontAVALANCHE INFO

Vyrážíte v zimě do hor! Pohybujete se v místech, kde mohou padat laviny? Stáhněte si e-book AVALANCHE INFO,  který připravili odborníci na slovo vzatí, a to profesionální záchranář Martin Honzík, horští vůdci UIAGM Janek Bednařík a Dušan Stuchlík a vůdce Alpenvereinu Michal Bulička.

Publikace vás jasně a stručně provede všemi nástrahami pohybu v zimních horách. Rozdělena je na šest kapitol, postupně se tedy podíváte na zoubek skialpovému, freeridovému a lavinovému vybavení, záchraně zasypaného, lavinám jako takovým, postupu na lyžích po ledovci, první pomoci a plánování túr. To vše v přehledném a čtivém provedení.

Podívejte se i na starší verze ZÁKLADY SKIALPINISMU I ZÁKLADY SKIALPINISMU II a SKIALP, FREERIDE, SNĚŽNICE.


Zaklady_bezpecneho_lezeni_III_2021_obalka

Základy bezpečného lezení III

Třetí vydání úspěšné publikace, která je ideálním vodítkem pro začínající lezce. Stáhněte si publikaci ZÁKLADY BEZPEČNÉHO LEZENÍ III. jejíž autoři jsou dlouholetí metodici, horští vůdci, zkrátka profesionálové ve svém oboru. Neměla by chybět v knihovničce každého, kdo se pohybuje na umělé stěně, na pískovcových skalách i skalkách i ve velkých horách. Toto třetí vydání vydané v květnu 2021 je opět aktualizováno a doplněno o kapitolu na téma Ferraty.  Výrazně přepracovaná je kapitola o slackline a najdete zde také nové rozhovory se špičkovým horolezcem Markem Holečkem, sportovní lezkyní Eliškou Adamovskou, horským vůdcem Radkem Lienerthem a vývojářem z firmy Rock Empire Zdeňkem Homolou. 

Přečíst si můžete také starší verze publikace ZÁKLADY BEZPEČNÉHO LEZENÍ I. a ZÁKLADY BEZPEČNÉHO LEZENÍ II.


Zaklady_bezpecneho_lezeniIIZáklady bezpečného lezení II

Láká vás svět vertikál? Chcete začít s lezením? Stáhněte si publikaci ZÁKLADY BEZPEČNÉHO LEZENÍ II, na které se podíleli opravdoví profesionálové, tedy horští vůdci UIAGM Janek Bednařík, Radek Lienerth, Karel Kříž a Vojtěch Dvořák,  záchranář Martin Honzík a vůdce Alpenvereinu Michal Bulička.

Seznamte se s tím nejdůležitějším, co je pro bezpečné lezení potřeba znát. Publikace se postupně věnuje výběru vybavení, prvním krůčkům na umělé stěně, sportovně laděnému lezení ve skalách, vícedélkám a lezení v horách, lezení v ledu a mixovém terénu, drytoolingu, boulderingu a také oblíbenému slackline. Nechybí ani kapitola zabývající se první pomocí. To abyste věděli, co dělat, když už se něco pokazí. 

Přečtěte si i starší verzi ZÁKLADY BEZPEČNÉHO LEZENÍ I.