Metodické publikace

Chcete okusit lezení? Plánujete túru v zimních horách? Nebo se snad chystáte poprvé na via ferraty? Stáhněte si metodické publikace, ve kterých najdete užitečné informace k tomu, abyste si čas tam venku za dveřmi dosyta užili a domů se vrátili bez újmy na zdraví.

AVALANCHE_INFO_2018_frontAVALANCHE INFO

Vyrážíte v zimě do hor! Pohybujete se v místech, kde mohou padat laviny? Stáhněte si e-book AVALANCHE INFO,  který připravili odborníci na slovo vzatí, a to profesionální záchranář Martin Honzík, horští vůdci UIAGM Janek Bednařík a Dušan Stuchlík a vůdce Alpenvereinu Michal Bulička.

Publikace vás jasně a stručně provede všemi nástrahami pohybu v zimních horách. Rozdělena je na šest kapitol, postupně se tedy podíváte na zoubek skialpovému, freeridovému a lavinovému vybavení, záchraně zasypaného, lavinám jako takovým, postupu na lyžích po ledovci, první pomoci a plánování túr. To vše v přehledném a čtivém provedení.

Podívejte se i na starší verze ZÁKLADY SKIALPINISMU I ZÁKLADY SKIALPINISMU II a SKIALP, FREERIDE, SNĚŽNICE.


Zaklady_bezpecneho_lezeniIIZáklady bezpečného lezení II

Láká vás svět vertikál? Chcete začít s lezením? Stáhněte si publikaci ZÁKLADY BEZPEČNÉHO LEZENÍ II, na které se podíleli opravdoví profesionálové, tedy horští vůdci UIAGM Janek Bednařík, Radek Lienerth, Karel Kříž a Vojtěch Dvořák,  záchranář Martin Honzík a vůdce Alpenvereinu Michal Bulička.

Seznamte se s tím nejdůležitějším, co je pro bezpečné lezení potřeba znát. Publikace se postupně věnuje výběru vybavení, prvním krůčkům na umělé stěně, sportovně laděnému lezení ve skalách, vícedélkám a lezení v horách, lezení v ledu a mixovém terénu, drytoolingu, boulderingu a také oblíbenému slackline. Nechybí ani kapitola zabývající se první pomocí. To abyste věděli, co dělat, když už se něco pokazí. 

Přečtěte si i starší verzi ZÁKLADY BEZPEČNÉHO LEZENÍ I.