Sjezdové lyžování

Prosluněný svah, čerstvý vzduch a modré nebe. A když se počasí za pár chvil promění, to příroda ukazuje, kdo je na horách pánem. Lyže – nádech, odraz, oblouk.

Doporučené vybavení

Díky kvalitní zateplené bundě a kalhotám si sníh cestu k vašemu tělu nenajde. Termoprádlo, ponožky, rukavice, čepice zase zahřejí i za mrazivého dne.

Lyžování je dokonalá očista

Prozkoumejte české hory jako správný lyžař. Nejdelší sjezd si užijete v Rokytnici nad Jizerou. Nejnáročnější svah najdete na šumavském špičáku, ten má v nejprudším místě sklon 45°, takže sotva vidíte pod vlastní lyže. Jestli chcete trochu exotiky, zajeďte si do jihomoravských Němčiček. Nejníže položená sjezdovka střední Evropy vede mezi vinicemi. 

Horské slunce dodá tělu vitamín D, zasněžená bílá krajina zklidní oči i mysl, pohyb v čisté přírodě je nejlepší fyzická aktivita.

Chcete pořádně natrénovat? Rakouský St. Anton am Arlberg je prostě rájem. Pořádná výzva pro ostříleného lyžaře. Tak se zase dá popsat Švýcarská zeď. Zhruba 1300 metrů dlouhý sjezd se sklonem okolo 50 stupňů vede podél hranic Švýcarska a Francie. Nejeden to zde vzdal a došel po svých. Odhodláte se na sjezdovku, která patří k nejnáročnějším na světě?

Užitečné rady, tipy a návody

Jak se obléknout na lyžování

Zimní krajina nemusí být jen nepříjemné místo, kterým přebíháte od jednoho svařáku k druhému – stačí se umět dobře obléct a od lyžování vás vyžene jen zavírací doba sjezdovek. Znamená to ale chytře navrstvit oblečení tak, abyste se při sjezdech zbytečně nepotili a na lanovce neklepali kosu.

Jak se obléknout na lyžování

naši zákazníci milují

Související produkty