Horolezecké skoby

V prostředí horských velikánů jste odkázáni sami na sebe, své zkušenosti a na své lezecké vybavení. Vaším parťákem se stanou zejména lezecké skoby a další jisticí pomůcky, na které se můžete spolehnout, ať už potřebujete vytvořit vlastní štand, jisticí stanoviště nebo jen postupový bod. Nejen, že vám usnadní cestu vzhůru, ale v kritický moment vám dokonce mohou zachránit i holý život.

Horolezecké skoby– vyberte si z podkategorií

Horolezecké skoby– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Horolezecké skoby– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Jak vypadá základní vybavení na lezení

Chystáte se vyměnit umělou lezeckou stěnu za skutečnou skálu a poprvé tak své lezecké zkušenosti otestovat v terénu? Pak potřebujete vlastní lezecké vybavení, na které se můžete bezpodmínečně spolehnout. Tvoří ho především dynamické lano, sedací úvazek, karabiny a jisticí pomůcky. Těch existuje celá řada, pro začátek si však vystačíte s univerzálním kyblíkem nebo poloautomatickým jistítkem. Nakonec už stačí popadnout lezecký batoh, nazout lezečky a vyrazit za novými zážitky.

Jak vybrat ty správné jisticí pomůcky

Pro vytvoření postupového jištění na skalách a v horách budete potřebovat kotvicí a jisticí pomůcky. Konkrétně se jedná o friendy, vklíněnce, nýty, háčky a horolezecké skoby do spár, které oceníte v momentě, kdy potřebujete vytvořit vlastní štand, jisticí stanoviště nebo jen postupový bod. Lezecké skoby se dále dělí na tvrdé a měkké. Zatímco tvrdé (ocelové) skoby mají delší životnost a jen tak se neopotřebují, měkké skoby mají tu výhodu, že se perfektně přizpůsobí tvaru skalní pukliny.