Impregnace a vosky na boty

Ať už vyrážíte na jednodenní výlet s rodinou, nebo na týdenní čundr s kamarády, mokro v botách vám dokáže toulky přírodou náležitě znepříjemnit. Pravdou ale je, že náhradní outdoorová obuv, do které byste se mohli přezout, zabere spoustu místa v batohu a navíc se vám brzy pronese. Ještě štěstí, že si bohatě vystačíte s impregnací ve spreji nebo voskem na boty. Tak zůstaňte v suchu, bez ohledu na předpověď počasí.

Impregnace a vosky na boty– vyberte si z podkategorií

Impregnace a vosky na boty– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Cenové rozpětí

Šetrné k přírodě

Určení zboží

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

Impregnace a vosky na boty– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

CO je impregnace na boty?

Impregnace bot znamená aplikaci speciálního prostředku na povrch obuvi, který chrání boty před vnějšími vlivy, jako je voda, bláto nebo dokonce olej. Impregnace může být ve formě spreje, vosku nebo jiných aplikací a slouží k tomu, aby obuv zůstala déle čistá, suchá a v dobrém stavu. Správným výběrem impregnace výrazně prodloužíte jejich životnost.

Proč impregnovat outdoorovou obuv?

Vhodná impregnace nejenže zabrání promoknutí obuvi, ale částečně ji ochrání i před drobnými nečistotami. Outdoorová a treková obuv si tak déle udrží původní vzhled, uchová si své funkční vlastnosti a navíc se bude i snáze čistit. A po jakém impregnačním prostředku na boty sáhnout? Na obuv ze syntetického materiálu a z hladké kůže použijte impregnaci ve spreji, například od značky Grangers. Naopak obuv z broušené kůže vyžaduje pravidelnou péči v podobě impregnačního vosku nebo oleje.

Jak často impregnovat outdoorovu obuv

  1. Intenzivní použití: Pokud vaše boty používáte často a v náročných podmínkách (např. dlouhé túry, často v dešti nebo blátě), měli byste je impregnovat pravidelně – možná i po každé několikatýdenní výpravě.

  2. Občasné použití: Pokud vaše boty používáte pouze občas pro krátké výlety a nejsou vystaveny extrémním podmínkám, může stačit impregnace jednou za sezónu nebo dokonce jednou za rok.

  3. Po čištění: Pokud jste své boty důkladně vyčistili, zejména pokud jste použili mýdlo nebo speciální čisticí prostředek, měli byste je znovu impregnovat, protože čištění může odstranit původní impregnaci.

  4. Podle materiálu: Kožené boty mohou vyžadovat častější impregnaci než boty z některých syntetických materiálů, protože kůže může snadno vysychat a praskat. Pro kůži můžete použít také speciální kondicionéry nebo vosky, které boty zároveň impregnují.

  5. Kontrola voděodolnosti: Jednoduchý způsob, jak zjistit, zda vaše boty potřebují novou impregnaci, je kápnout na jejich povrch několik kapek vody. Pokud voda skví na povrchu, je impregnace stále efektivní. Pokud voda vsákne do materiálu, je čas na novou vrstvu impregnace.

Impregnace patří nejen na boty 

Impregnace pomáhá zachovat funkční vlastnosti nejen outdoorové obuvi, ale také nepromokavému a voděodolnému oblečení. Z obchodu si ho sice odnesete s ochrannou vrstvou impregnace, ta se ale po čase naruší a je třeba ji obnovit. Čas od času proto sáhněte po impregnaci na textil a použijte ji k ošetření vaší outdoorové bundy či turistických kalhot. A zapomínat byste neměli ani na outdoorové vybavení – impregnace na stany a batohy vaše toulky přírodou pozvedne na zcela jinou úroveň.

TIP HUDY: Zajímá vás, jak správně impregnovat boty? Pak omrkněte tento náš článek.