Inovativní záchranná pomůcka určena k rychlé a efektivní záchraně z trhliny s velice jednoduchou manipulací, která by ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět.

 

RescYou je pomůcka určena pro pohyb na ledovci, Vhodná k sebezáchraně nebo k vytažení člena lanového družstva, který spadl do trhliny. RescYou set výrazně zjednodušuje a urychluje záchranu a vytažení z trhliny. Šetří čas a snižuje úsilí nutné k vytažení sebe sama nebo kolegy v trhlině. Tento systém je kompaktně uložen v obalu, který dovoluje snadné nošení na horolezeckém úvazku a je vždy takto připraven po ruce. Pro vytažení již nevyžaduje žádné dodatečné kladky, karabiny či kladkostroje.

 

Prostě se jednoduše karabinou (oválná šroubovací karabina s key lockem), která je součástí RescYou setu zajistí do jisticího stanoviště (lyže, cepín, ledovcový šroub, apod.) a dvě svěrky se nasadí na lano. Kompaktní kladkostroj se šesti kladkami a pevnou reep šňůrou poskytnou dostatečnou sílu pro vytažení kolegy v lanovém družstvu. Tento systém umožňuje snadné vytažení či výstup po laně i přes uzly.

 

Přestože je systém jednoduchý a součástí balení je instruktážní kartička, doporučujeme pečlivě nastudovat návod či prakticky vyzkoušet ještě před nástupem na tůru. Stejně tak se obeznámit s problematikou pohybu po ledovci a navazováním na lano. V záložce video je též možno shlédnout originální instruktážní videosnímek z produkce Mammut.

  • určeno pro horolezce, skialpinisty a osoby pohybující se na ledovci
  • snadné nošení na úvazku v pohotovostní pozici
  • systém s dvěma kompaktními lanovými svěrkami, 6 kladkami a jednou malou zpětnou pojistkou na reep šňůře
  • obsahuje instruktážní kartičku pro vytažení z trhliny
  • certifikováno v souladu s normou CE EN 567 (lanové svěry)

Parametry RescYou

Značka: Mammut
Certifikace: EN 567
Hmotnost (g): 400
Průměr lana (mm): 10
Použití: Dvojité a jednoduché lano
Materiál: Hliník
Nosnost (kN): 1
Produktové číslo:00002503
EAN:7613276175162

Hodnocení zákazníků

86%

Řadit hodnocení od: Nejnovější Podle počtu hvězdiček

Přemysl, Trnávka,

100%

  • + Skladný, lehký, jednoduché použití

FEST HF s.r.o., Horní Bříza,

80%

FEST HF s.r.o., Horní Bříza,

80%

Přidejte vaše hodnocení

Produkty mohou hodnotit pouze přihlášení uživatelé, prosím přihlaste se.

Nejčastější dotazy

Ondra,

Dobrý den,
kdy bude zase výrobek na skladě? Dekuju moc.
S pozdravem
Kubart


HUDY,
Expert Hudy

Dobrý den,

firma Mammut tento kladkostroj již nevyrábí, takže nemůže být naskladněn.

S pozdravem Michal Burda

Dan Dvořáček,

Dobrý den, pokud se pamatuji, byla na tohle zařízení svolávačka kvůli prokluzu jednoho z blokantů nebo podobnému problému (nebo se stahovaly z prodeje nebo tak...) Je toto už nová verze? Děkuji.


Jana Šmídlová,
Expert Hudy

Dobrý den pane Dvořáčku,

stahovala se pouze určitá série tohoto zařízení. RescYou, který nabízíme na našich stránkách je skladem a bez vad. Přeji hezký den. Jana Šmídlová

mates,

Dobrý den, co si myslíte o použití tohoto zařízení k výstupu po laně místo klasických jumarů?


Michla Burda,
Expert Hudy

Dobrý den,

teoreticky to jde, ale prakticky je to velmi pomalé a nepohodlné. Tento kladkostroj je vytvořen pro vytahování těžkých břemen a je zpřevodován (kladkami)tak, aby to bylo možné s použitím malé síly a zvládl to tak každý.

S pozdravem Michal Burda

Vaše jméno,

V jakém rozmezí tloušťky lan lze použít?
Diky V.


Michla Burda,
Expert Hudy

Dobrý den,

blokanty na tomto setu pracují s rozsahem lan 7.5 mm až 11 mm.

S pozdravem Michal Burda

Zeptejte se

Na Váš dotaz odpovíme v co nejkratší době, obvykle do následujícího pracovního dne. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Mammut

Švýcarská firma Mammut Sports Group AG je dnes na mezinárodní scéně jednou z nejznámějších firem v oboru produktů pro outdoor. Základní kámen tomuto úspěchu položil před 150 lety mladý výrobce lan z Lenzburgu. Mammut se brzy etabloval jako legendární výrobce lan, horolezeckého vybavení a outdoorového oblečení.

Zobrazit více o značce