UV filtry

Už v roce 1877 si vědci všimli, že silný sluneční svit dokáže účinně dezinfikovat vodu. Dnes si proto své malé, ale výkonné slunce můžete nosit s sebou, kamkoliv jdete. Moderní UV lampy a samočisticí lahve s UV filtrem zbaví znečištěnou vodu virů, prvoků i bakterií, a to během několika desítek sekund, takže ji můžete bezpečně vypít.

UV filtry– vyberte si z podkategorií

UV filtry– vyberte si z podkategorií

Filtrovat

Cenové rozpětí

Potvrdit výběr

Potřebujete poradit?

Naši experti jsou tady pro vás

chat

Zeptejte se v on-line chatu

UV filtry– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Nejoblíbenější značky v kategorii

Jak na úpravu vody v přírodě

I na první pohled průzračná voda bez zápachu může obsahovat kontaminanty, které vám mohou způsobit zdravotní problémy. Z toho důvodu se vyplatí mít v turistickém batohu nejen dostatečně objemný vak na vodu, ale také prostředky pro úpravu vody. Jejím převařením totiž zničíte jen bakterie, viry a parazity, zatímco sedimenty, chemikálie a těžké kovy ve vodě zůstávají. S těmi si pak poradí vodní filtry – k dostání jsou jak chemické filtry, tak mechanické filtry na vodu a UV filtry.

Jak fungují UV filtry na čištění vody

Filtrování vody v přírodě nikdy nebylo jednodušší. Stačí mít po ruce praktickou pomůcku pro sterilizaci vody, která pomocí UV záření účinně vyčistí vodu od virů, prvoků či bakterií, a to během několika desítek sekund. Pořídit si však můžete rovnou samočisticí láhev na vodu, kterou stačí naplnit, zavřít, prstem poklepat na víčko a počkat, než je voda připravena k pití bez zdravotních rizik. Jak je to možné? Za vším stojí LEDka zabudovaná ve víčku láhve, která svítí ultrafialovým světlem.