Vysokohorská turistika

Velkolepé hory, rozeklané štíty, působivé ledovce, azurová jezera. Vysoko v kopcích spatříte to nejkrásnější, co příroda stvořila. Po celodenním výstupu se člověku odkrývají panoramata, ze kterých se až tají dech.

Doporučené vybavení

Mačky, lano, cepín, kvalitní boty a funkční oblečení.

Vystoupejte až do oblak

Kdo jednou navštíví Hoher Dachstein, ten si „túry po ledu“ zamiluje. Nachystejte si výbavu na ledovec. Převýšení skoro 2500 metrů a celodenní pochod s noclehem na horské chatě se vám odvděčí snad nejúchvatnějším alpským výjevem – výhledem na velkolepé stěny bělostné jako sníh.

Dávejte si jen ty nejvyšší cíle. Jen tak dojdete dál, výš, zažijete víc než ostatní.

Divoký Kavkaz se táhne přes tisíc kilometrů od Černého ke Kaspickému moři. Přechody dolinami, jež objímají horské štíty, mají jediný cíl – výstup na Elbrus, oblíbený cíl vysokohorských turistů. Mohutný velikán o výšce 5642 metrů se ale nenechá jen tak zdolat. Pokud nepanuje dobré počasí, musíte čekat a čekat. A pak se najednou udělá hezky a vy víte, že právě teď máte šanci vystoupat na horu, která fascinuje po staletí.

Užitečné rady, tipy a návody

Jak vybrat turistický cepín a mačky

Při horské turistice, kde se vyskytují strmá sněhová pole nebo ledovcové pasáže, je cepín nepostradatelným vybavením. Vyberte si správnou délku.

Jak vybrat turistický cepín a mačky

Vybavte se na VHT

Toužíte sledovat východ slunce z Wildspitze, Grossvenedigeru nebo Mt. Blancu? Zjistěte, co si zabalit pro výstup na alpské kopce.

Vybavte se na VHT

naši zákazníci milují

Související produkty

Články o Vysokohorská turistika

Další články