Těžká turistika

Východ slunce, snídaně, příprava na cestu, celodenní pochod. Za odměnu dostanete nekonečné výhledy a pocit hrdosti, že se můžete spolehnout sami na sebe.

Doporučené vybavení

Na trecích si několik týdnů ponesete celý domov na zádech. Batoh, stan, spacák, karimatka, oblečení, vařič i nádobí proto volte pečlivě a dívejte se při tom na váhu. Až pošlapete z kopce do kopce, tak vám každé deko, které nemusíte nést, uleví.

Cestování je život

Svou pouť začněte zlehka, třeba víkendovými přechody Podkarpatskou Rusí. Tenhle kus země vás okouzlí panenskou přírodou i vzpomínkami na první republiku. Pokud chcete opravdové dobrodružství, zamiřte do Gruzie. Kavkaz si vaše srdce získá drsnou krásou i svéráznými obyvateli. Až po několikadenním putování sestoupíte ze čtyřtisícových vrcholů zpátky do civilizace, místní vás nenechají odejít bez pohoštění výtečným gruzínským koňakem s chačapuri.

Věděli jste, že Cordillera Blanca je s celkovým počtem 722 ledovců vůbec nejvíce zaledněným pohořím tropické části světa?

V Peru zjistíte, co se ve vás skrývá. Přechody bílým pásem Cordillery Blancy patří k těm nejnáročnějším a nejkrásnějším na světě. Na túrách s výhledem na šestitisícové vrcholy ledových štítů si sáhnete na dno. A výsledek? Budete si připadat silnější než kdykoli předtím.
 

Co si sbalit na trek

Chystáte se na několikadenní horskou túru, ale nevíte jestli máte všechno? Inspirujte se naším seznamem.

Co si sbalit na trek Co si sbalit na trek

Články o Těžká turistika

Další články