Těžká turistika

Východ slunce, snídaně, příprava na cestu, celodenní pochod. Za odměnu dostanete nekonečné výhledy a pocit hrdosti, že se můžete spolehnout sami na sebe.

Doporučené vybavení

Na trecích si několik týdnů ponesete celý domov na zádech. Batoh, stan, spacák, karimatka, oblečení, vařič i nádobí proto volte pečlivě a dívejte se při tom na váhu. Až pošlapete z kopce do kopce, tak vám každé deko, které nemusíte nést, uleví.

Cestování je život

Svou pouť začněte zlehka, třeba víkendovými přechody Podkarpatskou Rusí. Tenhle kus země vás okouzlí panenskou přírodou i vzpomínkami na první republiku. Pokud chcete opravdové dobrodružství, zamiřte do Gruzie. Kavkaz si vaše srdce získá drsnou krásou i svéráznými obyvateli. Až po několikadenním putování sestoupíte ze čtyřtisícových vrcholů zpátky do civilizace, místní vás nenechají odejít bez pohoštění výtečným gruzínským koňakem s chačapuri.

Věděli jste, že Cordillera Blanca je s celkovým počtem 722 ledovců vůbec nejvíce zaledněným pohořím tropické části světa?

V Peru zjistíte, co se ve vás skrývá. Přechody bílým pásem Cordillery Blancy patří k těm nejnáročnějším a nejkrásnějším na světě. Na túrách s výhledem na šestitisícové vrcholy ledových štítů si sáhnete na dno. A výsledek? Budete si připadat silnější než kdykoli předtím.
 

Užitečné rady, tipy a návody

Co si sbalit na trek

Chystáte se na několikadenní horskou túru, ale nevíte jestli máte všechno? Inspirujte se naším seznamem.

Co si sbalit na trek

Články o Těžká turistika

Další články