Zag

Zag

Lyže z Chamonix pro náročné i pohodáře

ZAG se orientuje především na skialpové, skitouringové a freeridové lyže a patří mezi vůdčí společnosti v těchto lyžařských subdisciplínách. Základnu mají Chamonix, kde lyže vyvíjí a posléze testuje přímo na svazích Mt. Blancu.

ZAG lyže

Intuitivní, výkonné a pohodlné. 

Tyto tři vlastnosti lyží jsou dle francouzských odborníků ze ZAG klíčem k těm pravým skialpovým zážitkům ve volném terénu. Každý lyžař zkrátka potřebuje lehkost a pohodlí k lepšímu výkonu. Prozkoumat hory s lyžemi na nohou vyžaduje lehké a spolehlivé materiály. Lyže ZAG těží z freeridového odkazu značky a nabízí lyžařům všestranné materiály, bezkonkurenční komfort na všech typech sněhu a ideální rovnováhu mezi hmotností a výkonem. Cílem ZAG je být co nejblíže schopnostem lyžaře proto, aby dotyčný s maximální lehkostí dosáhl co možná největšího výkonu.

ZAG iconic brand

Cílem francouzských vývojářů je uspokojit lyžaře, kteří mají rádi rozličné profily a terény. Turistické řady ADRET jsou zaměřeny na skialpinisty hledající lehkost, zatímco UBAC jsou svým způsobem univerzály určeny pro skialpinisty upřednostňující pohodlí při sjezdu, ale i lehkost během výstupu. Pro zajímavost: Ubac znamená ve francouzském lyžařském slangu severní strana hory a Adret jižní strana hory. H-PATROLy splňují všechny lyžařské požadavky ve středisku, a SLAP jsou vyvinuty pro ortodoxnější freeridisty, hledající jedinečné pocity ve volném prašanovém terénu.

Společnost ZAG ročně vyrobí jen 7 000 párů lyží všech typů, které distribuuje do 24 zemí celého světa v ekologických obalech. Jejím cílem je toto číslo zdvojnásobit a dále v tomto směru v růstu nepokračovat. To vychází především s filozofie trvale udržitelného způsobu života a přístupem výroby šetrné k přírodě. 

lukaleroy-05256

Články značky Zag

Další články