Z našeho blogu

Výšková nemoc – prevence, příznaky a řešení

Výšková nemoc může postihnout kohokoli, kdo se vydá do vyšších nadmořských výšek, a je důležité být na ni připraven. V tomto článku se dozvíte, jak rozpoznat příznaky výškové nemoci, jak ji efektivně předcházet a jaké kroky podniknout v případě, že se s ní setkáte. Ať už jste zkušený horolezec nebo se chystáte na svou první vysokohorskou túru, naše rady vám pomohou zůstat v bezpečí a užít si své dobrodružství bez zbytečných komplikací.

29. 2. 2024, Miloš Bohoněk

Výšková nemoc – prevence, příznaky a řešení

Jak prát funkční oblečení a prádlo? Rady a tipy

Pokud rádi sportujete, tak se vám v šatníku zajisté hromadí sportovní oblečení. Pokládáte si otázku, jak správně prát funkční oblečení, aby si zachovalo své jedinečné vlastnosti a vydrželo vám co nejdéle? Zajímalo by vás, jakou teplotu praní zvolit, jaké prací prostředky použít a jak často byste měli své funkční oblečení prát? V následujícím článku se dozvíte tipy na péči o funkční oblečení, softshellové bundy a oblečení s membránou. A nakonec si řekneme, jak správně sušit a žehlit funkční oblečení, abyste předešli jeho poškození. 

20. 2. 2024, Kateřina Ženíšková

Jak prát funkční oblečení a prádlo? Rady a tipy

Jak se obléknout na lyžování

Ať už jsme začátečníci nebo zkušení lyžaři, správné oblečení je klíčem k našemu pohodlí a bezpečnosti na sjezdovce. V tomto článku se dozvíte vše o vrstvení oblečení, od výběru kvalitního termoprádla přes izolační vrstvy až po ochrannou lyžařskou bundu a kalhoty. Poradíme vám, jak vybrat materiály, které vás udrží v teple a suchu, a jaké doplňky byste neměli zapomenout. Připravte se na to, že vám ukážeme, jak si užít lyžování v maximálním pohodlí bez ohledu na počasí.

19. 2. 2024, Lukáš Vavrda

Jak se obléknout na lyžování