Blog

Nové články

:

Vše

Koruna Česka: Sněžka – Rozlučka se svobodou, jak má být

Koruna Česka: Sněžka – Rozlučka se svobodou, jak má být 5 minut čtení

Jarda Zaoral je cestovatel a fotograf. V této své knize nás zve na dobrodružství spojené se zdoláváním 16 českých vrcholů s nadmořskou výškou nad 1 000 metrů. Podíváme se tak s ním do nejvyšších pater českých hor, rozkryjí se před námi nádherné výhledy, potěší nás ty nejútulnější horské chatičky v hloubi lesů. A čeká nás samozřejmě množství tipů na jednodenní i vícedenní výlety a přechody – v zimě, v létě. A taky na ta nejlepší vrcholová piva. Ale o tom už opravdu až v knize... 

6. 4. 2023, Jaromír Zaoral

Fenomén slackline – jak začít?

Fenomén slackline – jak začít? 5 minut čtení

Slackline zdánlivě připomíná provazochodectví. Také při slackline jde o balancování a udržení rovnováhy, ovšem na popruhu a bez dalších balančních pomůcek. Dnes je to respektovaný sport, ale i rekreační a regenerační pomůcka. Navíc je vhodná pro děti i dospělé. Posiluje správné držení těla, smysl pro rovnováhu, lze ji praktikovat vlastně všude, dodává dobrou náladu. Vyzkoušejte taky! Máme pro vás rady a tipy od těch nejzasvěcenějších.

3. 4. 2023, HUDY tím / foto: gibbon-slacklines.cz a Marek Smolka

Jižní Afrika – trek v horách, stopování v civilizaci

Jižní Afrika – trek v horách, stopování v civilizaci 6 minut čtení

Jižní Afrika není destinace na týden, a snad ani na měsíc. Obří množství přírodních a kulturních krás na rozlehlém území není nic co by se dalo sfouknout krátkou návštěvou. Při návštěvě vás čekají přesuny. Hodně přesunů, jejichž délku bude většinou označovat trojciferná číslice. Hned od začátku nám tak bylo jasné, že jestli chceme vidět na naší třítýdenní akci maximum, budeme do toho muset pěkně šlapat!

28. 3. 2023, Marek Žampach