Blog

Nové články

:

Vše

TESTUJEME: Grüezi bag Biopod DownWool Hybrid Underquilt

TESTUJEME: Grüezi bag Biopod DownWool Hybrid Underquilt 4 minuty čtení

Se stále rostoucí oblibou hamak se objevují nová a nová řešení, jak se pověsit, zaviset si ještě lépe, ještě komfortněji. Všem zimomřivým nebo excentrikům chtějícím hamakovat i za nízkých teplot vychází vstříc vynález jménem „underquilt“. Je to vlastně jakýsi „půlspacák“ připnutý k hamace odspodu. Nedochází tak ke slehávání izolační náplně v něm obsažené a my se vyspíme v nebývalém teplotním i větruvzdorném komfortu. Jako s jakýmsi rollsroycem mezi underquilty se ve světě spaní a relaxace ve visu etabloval německý výrobce Grüezi bag se svým vlněno-péřovým výrobkem.

11. 4. 2023, René Kujan

Koruna Česka: Sněžka – Rozlučka se svobodou, jak má být

Koruna Česka: Sněžka – Rozlučka se svobodou, jak má být 5 minut čtení

Jarda Zaoral je cestovatel a fotograf. V této své knize nás zve na dobrodružství spojené se zdoláváním 16 českých vrcholů s nadmořskou výškou nad 1 000 metrů. Podíváme se tak s ním do nejvyšších pater českých hor, rozkryjí se před námi nádherné výhledy, potěší nás ty nejútulnější horské chatičky v hloubi lesů. A čeká nás samozřejmě množství tipů na jednodenní i vícedenní výlety a přechody – v zimě, v létě. A taky na ta nejlepší vrcholová piva. Ale o tom už opravdu až v knize... 

6. 4. 2023, Jaromír Zaoral

Fenomén slackline – jak začít?

Fenomén slackline – jak začít? 5 minut čtení

Slackline zdánlivě připomíná provazochodectví. Také při slackline jde o balancování a udržení rovnováhy, ovšem na popruhu a bez dalších balančních pomůcek. Dnes je to respektovaný sport, ale i rekreační a regenerační pomůcka. Navíc je vhodná pro děti i dospělé. Posiluje správné držení těla, smysl pro rovnováhu, lze ji praktikovat vlastně všude, dodává dobrou náladu. Vyzkoušejte taky! Máme pro vás rady a tipy od těch nejzasvěcenějších.

3. 4. 2023, HUDY tím / foto: gibbon-slacklines.cz a Marek Smolka